گجت نيوز/ بنا بر اعلام رسمي، بازي Crash Bandicoot 4 براي کنسول‌هاي نسل نهمي ايکس باکس سري ايکس و پلي استيشن ۵ در کنار پلتفرم رايانه شخصي هم عرضه خواهد شد.

پس از عرضه نسخه بازسازي شده سه‌گانه اصلي Crash Bandicoot و بعد از آن Crash Bandicoot: Team Racing شرکت اکتيويژن با استوديو Toys For Bob به نتيجه رسيد تا بالاخره دنباله‌اي مستقيم بر اين سري قديمي را بسازند که با نام Crash Bandicoot: It’s About Time در پاييز سال گذشته ميلادي عرضه شد.

با اين وجود اين عنوان پلتفرمر و جذاب هنگام انتشار تنها براي کاربران کنسول پلي استيشن ۴ و ايکس باکس وان در دسترس بود؛ درحالي که اکتيويژن به تازگي اعلام کرده که در آينده Crash Bandicoot 4 براي ساير پلتفرم‌ها نيز عرضه خواهد شد.

درحالي که اين بازي در تاريخ ۲۲ اسفند (۱۲ مارچ) براي کنسول‌هاي نسل نهمي ايکس باکس سري ايکس، پلي استيشن ۵ و نينتندو سوييچ عرضه مي‌شود، کاربران پلتفرم رايانه شخصي ظاهرا بايد مدت بيشتري را براي دريافت اين عنوان صبر کنند. به نحوي که اکتيويژن هنوز تاريخ دقيقي را براي آن تعيين نکرده و تنها اعلام شده که اين بازي از طريق Blizzard’s Battle.net در دسترس کاربران کامپيوتر قرار خواهد گرفت.

با اين حال اين خبر تاييد شده که بازي Crash Bandicoot 4 در کنسول‌هاي پلي استيشن ۵ و ايکس باکس سري ايکس با کيفيت ۴K و در نرخ ۶۰ فريم بر ثانيه اجرا خواهد شد. البته اين مورد براي دارندگان کنسول ايکس باکس سري اس کمي متفاوت خواهد بود؛ چراکه با وجود گزينه‌اي براي فعال‌سازي کيفيت ۴K قاعدتا نرخ ۶۰ فريم بر ثانيه در آن اجرا نشده و احتمالا انتظار بازدهي نرخ ۳۰ فريم را خواهيم داشت. همچنين در پلتفرم رايانه شخصي، کيفيت ۴K وجود خواهد داشت، اما ميزان فريم بستگي به قدرت سيستم خواهد داشت که انتظار مي‌رود در بهترين حالت، به ۱۲۰ فريم بر ثانيه ارتقا پيدا کند.

به علاوه، افرادي که نسخه نسل هشتمي بازي را در کنسول‌هاي پلي استيشن ۴ و ايکس باکس وان به صورت ديجيتالي خريداري کرده بودند مي‌توانند که نسخه جديد را در دستگاه نسل نهمي خود به صورت رايگان ارتقا بدهند. با اين وجود کاربراني که ديسک بازي Crash Bandicoot 4 را خريداري کرده‌اند، براي ارتقا نسخه بازي خود قطعا نياز به خريد مجدد آن خواهند داشت. همچنين نکته عجيب درباره فروش نسخه جديد اين بازي آنجاست که قيمت آن براي کنسول‌هاي پلي استيشن ۵ و ايکس باکس سري ايکس ۵۹.۹۹ دلار و براي نينتندو سوييچ و پلتفرم رايانه شخصي تنها ۳۹.۹۹ دلار در نظر گرفته شده است.

پيش‌خريد نسخه‌هاي جديد اين بازي از هم‌اکنون شروع شده و در روزهاي آينده اطلاعات بيشتري از نسخه کامپيوتري و تاريخ عرضه آن منتشر خواهد شد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم