آی تی رسان/ نینتندو سوئیچ یک کنسول بازی محبوب در جهان به‌شمار می‌رود و بر اساس پیش‌بینی‌ها کمپانی سازنده به‌دنبال عرضه ورژن ارتقایافته همین محصول با نام نینتندو سوئیچ پرو است. اکنون منابع نزدیک به کمپانی ادعا می‌کنند که کنسول جدید از رزولوشن 4K پشتیبانی خواهد کرد.

همچنین برخی گزارشات نشان می‌دهند که نینتندو سوئیچ پرو در اواخر سال جاری رسما عرضه خواهد شد. با این‌حال بایستی به‌خاطر داشت که شرکت نینتندو هنوز زمان عرضه یا حتی موجودیت کنسول سوئیچ پرو را موردتائید قرار نداده است. انتشار شایعات پیرامون نینتندو سوئیچ پرو از زمان عرضه کنسول‌های پلی‌استیشن 5 سونی و ایکس‌باکس سری ایکسشرکت مایکروسافت آغاز شد. از زمان عرضه کنسول سوئیچ توسط نینتندو 4 سال زمان سپری شده است و کاربران منتظر عرضه ورژن ارتقایافته این محصول در آینده‌ای نزدیک هستند.

چند ماه پیش دوج باور؛ ریاست شرکت نینتندو در ایالات‌متحده با رد شایعات مطرح شده پیرامون سوئیچ پرو اعلام کرد که عملکرد کنسول سوئیچ لایت در بازار کاملا رضایت‌بخش بوده و به همین دلیل کمپانی روی توسعه دستگاه‌های جدید کار نمی‌کند. با این‌حال اظهارات وی ظاهرا کارشناسان را متقاعد نکرده است. یکی از پیشکسوتان عرصه صنعت با نام نیت دریک از طریق پست جدیدا منتشر شده خود در انجمن Reset Era اعلام کرد که وی بابت معرفی نینتندو سوئیچ پرو طی سال جاری کاملا اطمینان دارد. همچنین وی افزود که امیدها برای عرضه این کنسول در سال 2021 کماکان به قوت خود باقی هستند. با این‌حال در صورت بروز هرگونه تاخیر و به تعویق افتادن عرضه این محصول تا سال 2022 این موضوع بایستی ظرف مدت چند ماه آینده رسانه‌ای شود.

بر اساس پیش‌بینی‌ها نینتندو سوئیچ پرو به‌همراه ابزار ارتقاء رزولوشن کمپانی موسوم به DLSS عرضه شده و از رزولوشن 4K پشتیبانی خواهد کرد. همچنین به عقیده کارشناسان این کنسول از حالت پورتال ارتقایافته و احتمالا چند پیشرفت معنادار دیگر نیز بهره خواهد برد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم