مهر/ يک محقق ايراني هوش مصنوعي جديدي موسوم به آپولو را براي تراشه‌هاي رايانه‌اي ابداع کرده که با استفاده از آن مي‌توان سخت افزارهاي مذکور را بهينه سازي کرد.
به گزارش زد دي نت، استفاده از هوش مصنوعي در تراشه‌ها باعث مي‌شود تا آنها بتوانند نرم افزارهاي مختلف را با سرعت بيشتري اجرا کنند.

به گفته امير يزدانبخش محقق همکار گوگل که مقاله‌اي در اين زمينه تأليف کرده، افزودن هوش مصنوعي به تراشه‌ها روند تصميم‌گيري آنها را بهتر مي‌کند و لذا هر رايانه با سرعت بيشتري وظايف محول شده را انجام مي‌دهد. اين مقاله با عنوان «آپولو: اکتشاف و شناسايي يک معماري قابل انتقال» از اين آدرس در دسترس است.

هوش مصنوعي آپولو تا بدان حد پيشرفته است که مي‌تواند در مورد برخي فرايندهاي مربوط به طراحي رايانه‌اي خود تصميم‌گيري کند. از همين رو اجراي نرم افزارهاي گرافيکي با تراشه‌هاي مجهز به آپولو تسهيل مي‌شود.

امير يزدانبخش مي‌گويد استفاده از آپولو در تراشه‌ها، سرعت اجراي نرم افزارهاي طراحي و گرافيکي را تا ۲۴.۶ درصد افزايش مي‌دهد و کيفيت خروجي نهايي نيز از اين طريق بهتر مي‌شود. همچنين اين هوش مصنوعي مي‌تواند معماري تراشه‌ها را به طور مستقل بررسي کند و روندهاي کاري آنها را بهبود دهد تا قابليت‌هاي عملياتي رايانه‌ها افزايش يابد.

وي و همکارانش براي بررسي قابليت‌هاي اين هوش مصنوعي در حال طراحي تراشه جديدي در کلاس تراشه‌هايي مانند پردازنده گرافيکي A100 "Ampere" شرکت ان ويديا هستند. براي کسب اطلاعات بيشتر در مورد آپولو مي‌توانيد به اين نشاني مراجعه کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم