مهر/ یک شرکت تجاری در کالیفرنیا از تولید ویدئو پروژکتور تازه ای خبر داده که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی می‌تواند در یک ثانیه به طور دقیق فوکوس کند.

این پروژکتور که ام ۲ ای نام دارد، به سرعت نصب شده و برای استفاده آماده می‌شود. هوش مصنوعی تصحیح سریع تصاویر در حال نمایش را نیز ممکن می‌کند.

شرکت ویوسونیک دقت تصاویر این ویدئو پروژکتور را ۱۰۸۰ پیکسل اعلام کرده و می‌گوید برای افزایش سرعت فوکوس این دستگاه از روشی جدید برای محاسبه فاصله دستگاه با دیوار استفاده کرده است.

این دستگاه برای اجرای بازی‌های ویدئویی و نیز مشاهده فیلم‌های سینمایی قابل استفاده است. دستگاه‌های مشابه معمولاً برای فوکوس دقیق بر روی تصویر به چندین ثانیه زمان نیاز دارند. ویدئو پروژکتور ام ۲ ای همچنین مجهز به حسگرهایی است که جایگزین دوربین‌های فوکوس خودکار شده‌اند و به تحقق هدف فوکوس یک ثانیه‌ای کمک کرده‌اند.

دستگاه یادشده حتی در صورت جابجا شدن نیز به سرعت قادر به فوکوس مجدد در عرض یک ثانیه است و شرکت سازنده مدعی است حتی در مقایسه با بهترین محصولات رقیب ۳ تا ۵ برابر سریع‌تر است.

وزن این دستگاه یک کیلوگرم، ابعاد تصاویر آن در صورت قرار گرفتن در فاصله ۲.۱۴ متری دیوار، ۸۰ اینچی و شدت کنتراست آن سه میلیون به یک است. سازگاری با فناوری‌های وای فای، بلوتوث، یو اس بی ۲ و یو اس بی – سی، HDMI ۲.۰ و میکرو اس دی، بهره مندی از دو بلندگوی ۳ واتی و جک هدفون ۳.۵ میلی متری از جمله امکانات این دستگاه است. مهم‌ترین ضعف این محصول ۵۷۶ دلاری عدم امکان نصب باتری است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم