کليک/ محصول جديد کمپاني فيت بيت به نام مچ بند شارژ 4 به سنسور SpO2 مجهز بوده که مي تواند ميزان اشباع اکسيژن خون کاربر در هنگام خواب را اندازه گيري کند.

مچ بند شارژ 4 به تازگي توسط کمپاني فيت بيت عرضه شده است. جالب ترين ويژگي اين محصول، قابليت تخمين سطح اشباع اکسيژن خون کاربر بوده که از طريق نظارت روي SpO2 صورت مي گيرد.

کاربران تا پيش از اين تنها مي توانستند داده هاي جمع آوري شده را روي اپليکيشن موبايل فيت بيت مشاهده کنند. در اين اپليکيشن، داده ها در قالب يک نمودار نشان داده مي شوند و ميزان تغييرات سطح اشباع اکسيژن خون در طول شب را مشخص مي کنند.

با توجه به گزارش 9to5Google، نسخه 1.100.34 بروزرساني نرم افزاري لزوم استفاده از اپليکيشن فيت بيت روي موبايل را از ميان برداشته است. بدين ترتيب، کاربران مي توانند به طور مستقيم و از طريق مچ بند شارژ 4 ، سطوح SpO2 خود را مورد نظارت و پيگيري قرار دهند.

تغييرات در بروزرساني
گزارش تغييرات در بروزرساني جديد نرم افزاري، شامل موارد متعددي مي شود که يکي از آنها، به قابليت دستگاه در تخمين ميزان اشباع اکسيژن خون (SpO2) در حين خواب اشاره مي کند.

در يک صفحه FAQ، فيت بيت به مالکين Charge 4 توصيه کرده تا دستگاه را به مدت يک روز تمام از جمله ساعات خواب، روي مچ دست خود ببندند.

سپس در هنگام صبح، صفحه ساعت را تغيير داده و به بخش SpO2 مراجعه کنند تا بتوانند ميانگين سطح اشباع اکسيژن خون در هنگام شب را مشاهده کنند. کمپاني همچنين هشدار داده که مشاهده مقادير واقعي SpO2 ممکن است حدود يک ساعت بعد از بيداري امکان پذير باشد.

تست اکسيژن رساني کافي در خواب
با اينکه قابليت مشاهده ميزان اشباع اکسيژن خون روي مچ بند شارژ 4 به هيچ عنوان نمي تواند جايگزيني براي يک پزشک يا متخصص باشد، اما سنسور جديد قطعا به متخصصين پزشکي در تشخيص علائم خاص نظير آپنه خواب کمک مي کند.

اين دستگاه به خوبي نشان مي دهد که آيا کاربر مي تواند در هنگام خواب، اکسيژن کافي را دريافت کند يا خير. جالب است بدانيد که فيت بيت از زمان عرضه ساعت هوشمند Ionic در سال 2017، دستگاه هاي متعددي را به سنسور SpO2 مجهز ساخت. اما اين سنسور تا سال 2020 فعال نشد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم