مهر/ گوگل معتقد است مايکروسافت سعي دارد توجهات را از هک بزرگ ناشي از شکاف امنيتي در نرم افزاري ايميل خود منحرف کند. به همين دليل به گوگل تاخته است.
به گزارش بيزينس اينسايدر، «کنت واکر» مدير امور جهاني گوگل در يک پست وبلاگي، مايکروسافت را متهم کرد با حمله به شرکت به اين شرکت، قصد دارد توجهات را از حمله گسترده هکرها به شکاف امنيتي نرم افزار ايميلي خود منحر کند.

اين در حالي است که در جلسه دادخواست زيرمجموعه کميته قضائي مجلس آمريکا در خصوص رقابت ميان رسانه‌هاي خبري، مايکروسافت شهادت داده است.

برد اسميت، رئيس مايکروسافت در مقابل اعضاي کنگره شهادت داد که گوگل بر بازار تبليغات ديجيتال سلطه دارد و از رسانه‌هاي خبري مي‌خواهد ابزارهاي اين شرکت را استفاده کنند.

واکر در اين پست وبلاگي خود نوشت: مايکروسافت درباره شکاف‌هاي امنيتي موجود در سيستمش، هشدار دريافت کرده بود و مي‌دانست از آنها سواستفاده شده است. اکنون نيز مشغول کنترل خسارات به بار آمده است.

مايکروسافت در سوم مارس اعلام کرد گروهي از هکرهاي چيني به نرم افزار ايميلExchang اين شرکت نفوذ کرده‌اند. پيش از آن نيز سناتورهاي آمريکايي به دليل پرونده هک شرکت سولارويندز و دسترسي هکرها به بسياري از شرکت‌ها و سازمان‌هاي فدرال دولتي، از مايکروسافت انتقاد کرده بودند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم