مجله ديجي کالا/ با توجه به جديدترين خبرهاي منتشر شده پيرامون برنامه‌هاي وان‌پلاس براي عرضه‌ي محصولات جديدش، به نظر مي‌رسد اين شرکت قصد دارد در تاريخ ۲۳ مارس امسال (۳ فروردين ۱۴۰۰) از ساعت هوشمند خود با نام احتمالي وان‌پلاس واچ رونمايي کند.

وان‌پلاس را بيشتر به خاطر فعاليت آن در ساخت گوشي‌هاي هوشمند مي‌شناسيم. اگرچه در اين بخش هم عملکرد شرکت به‌خوبي شرکت‌هاي مطرح بازار نيست اما طي يکي دو سال اخير به تعداد محصولات وان‌پلاس در بازار اضافه شده و بيشتر نام آن را سر زبان‌ها مي‌شنويم. وان‌پلاس تا به اين لحظه در ساخت ساعت‌هاي هوشمند فعاليت نداشته اما مدت زمان بسيار زيادي است که مي‌شنويم شرکت مشغول ساخت يک ساعت هوشمند است که بنا به دلايلي متأسفانه تا به اين لحظه شاهد رونمايي از آن نبوديم.

ابتدا قرار بود سال گذشته و همراه با وان‌پلاس ۸T، شاهد رونمايي از اين ساعت هوشمند باشيم که اين اتفاق رخ نداد و پيت لا، مديرعامل شرکت اعلام کرد رونمايي از اين گجت، اوايل سال ۲۰۲۱ رخ خواهد داد. حال با توجه به پستي که شعبه‌ي هندوستان شرکت در صفحه‌ي رسمي خود در توييتر منتشر کرده، گويا به‌زودي بايد شاهد رونمايي از ساعت هوشمند وان‌پلاس واچ باشيم. البته در رابطه با نام و تاريخ دقيق رونمايي نکاتي هم وجود دارد که بايد به آن اشاره کنيم.

مضمون پست توييتري وان‌پلاس اين بوده که کاربران تمايل داشتند وان‌پلاس ساعت هوشمندي را راهي بازار کند و اين موضوع را در يک ويديوي کوتاه شامل درخواست‌هاي متعدد مردم به نمايش گذاشت و اشاره کرد اين اتفاق هم به‌زودي خواهد افتاد. البته اين توييت اکنون در دسترس نيست منتها اگر قرار باشد اين اتفاق به‌زودي رخ دهد، تنها تاريخي که مي‌تواند منطقي باشد، ۲۳ مارس امسال (۳ فروردين ۱۴۰۰) خواهد بود چرا که پرچم‌داران سري وان‌پلاس ۹ هم در اين تاريخ رونمايي مي‌شوند.

وان‌پلاس در انجمن رسمي خود هم به اين نکته اشاره کرد که محصول جديدي که به جمع گجت‌هاي کنوني شرکت اضافه مي‌شود، مختص سلامتي بوده و حتي وضعيت کاربران را هنگام خواب هم پايش مي‌کند. اين يعني قطعا يک ساعت هوشمند در راه است و به قابليت‌هاي سلامتي متعددي نظير پايش وضعيت خواب مجهز خواهد شد که غافلگيرکننده هم نيست چون اکنون تقريب تمام ساعت‌هاي هوشمند مطرح بازار به اين قابليت مجهز هستند.

نکته‌ي دوم به نام اين ساعت برمي‌گردد. از زماني که اولين شايعه پيرامون اين محصول منتشر شده تا به اين لحظه، از اين ساعت به‌عنوان وان‌پلاس واچ ياد مي‌شد و در هيچ خبرگزاري ديگري نديديم يا از زبان هيچ افشاگري نشنيديم که شرکت چيني نام خاصي را براي اين ساعت در نظر گرفته باشد. به همين خاطر اين احتمال وجود دارد که نام اين ساعت هنگام رونمايي، از وان‌پلاس واچ به چيز ديگري تغيير کند.

اگرچه خبر عرضه‌ي اين ساعت مدت‌هاست منتشر مي‌شده اما اطلاعات زيادي از بابت مشخصات فني دقيق، قيمت و قابليت‌هاي نرم‌افزاري آن در اختيار نداريم و بايد منتظر ماند و ديد طي ده روز آينده چه اتفاقاتي رخ خواهد داد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم