مهر/ يک شرکت خلاق موفق شده است با ايجاد سامانه هوشمند حمل و نقل، سيستم سنتي در اين صنعت را دگرگون سازد.

به گزارش معاونت علمي و فناوري، محمد ميرزايي منش مديرعامل يک شرکت خلاق گفت: اين شرکت در زمينه ايجاد و توسعه سامانه‌هاي هوشمند حمل و نقل بار براي کاهش مصرف سوخت و نوآوري در اين صنعت، فعاليت دارد. يکي از خدمات اين مجموعه، ايجاد سامانه‌اي است که به شکل وسيعي در سراسر کشور، خدمات ارائه مي‌کند.

اين فعال صنايع نرم و خلاق ضمن ارائه توضيحات بيشتر در مورد اين سامانه هوشمند، افزود: خدمات اعلام بار مجازي، خدمات‌دهي به پايانه‌هاي حمل و نقل و شرکت‌هاي حمل و نقل، تسهيل حمل و نقل بار براي صاحبان بار و ايجاد بستري مناسب براي کار رانندگان برون‌شهري و درون‌شهري، از جمله ديگر مزاياي است که اين سامانه عرضه مي‌کند.

ميرزايي منش با اشاره به مزيت‌هاي روش هوشمند نسبت به روش‌هاي سنتي، گفت: يکي از فوايد استفاده از سامانه هوشمند، حذف دلال و اخذ کرايه بار از صاحب بار بر اساس تعرفه‌هاي مشخص و قانوني است. در حال حاضر بيش از ۳۹ هزار راننده با انواع خودروهاي باري، با اين مجموعه همکاري دارند و اميدوار هستم در آينده، باز هم اين سامانه هر چه بيشتر توسعه يابد.

مديرعامل شرکت خلاق بيان کرد: همانند سيستم تاکسي‌هاي اينترنتي، رانندگان کاميون، کاميونت و انواع خودروهاي باري در سامانه ثبت نام مي‌کنند، اين افراد ابتدا طي يک فرايند، احراز هويت مي‌شوند و سپس در چرخه هوشمند حمل و نقل قرار مي‌گيرند.

وي گفت: سيستم حمل و نقل کشور به تدريج در حال تحول است و تلاش ما اين است که با تزريق فناوري و ارائه راهکارهاي نوآورانه، شرايط بهينه‌تري در اين صنعت ايجاد کنيم

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم