ترنجي/ گوگل کروم محبوب ترين و پرکاربرترين مرورگر وب در جهان است. گوگل کروم مرورگر پيش فرض اندرويد نيز مي باشد که آن را به پرکاربرترين مرورگر اينترنت در گوشي هاي موبايل نيز تبديل مي کند. گوگل به طور منظم ويژگي هاي جديدي را به مرورگر کروم براي اندرويد اضافه مي کند و جديدترين و مهم ترين تغيير آن مربوط به نماي شبکه اي تب ها بوده است. اين شرکت کروم ۸۹ را در اين هفته براي کاربران  منتشر کرد  که در آن ما شاهد رونمايي از ويژگي پيش نمايش سايت ها در کروم اندرويد به جاي باز کردن آنها در تب جديد هستيم.

پس از اينکه مرورگر خود را به آخرين نسخه منتشر شده توسط گوگل به روزرساني کرديد، شما مي توانيد از ويژگي پيش نمايش سايت ها در کروم اندرويد بهره ببريد.

کافيست دست خود را کمي روي يک هايپر لينک نگه داريد تا يک منوي پاپ آپ براي شما باز شود و در آن گزينه «پيش نمايش» را انتخاب کنيد. وبسايت 9to5Google براي اولين بار متوجه حضور اين ويژگي شد.

آنها گفتند که پس از انتخاب گزينه پيش نمايش، صفحه مورد نظر همانند يک صفحه کاغذ باز مي شود. اين صفحه تقريبا تمام فضاي قابل مشاهده در صفحه اصلي را که اکنون نقش پس زمينه شما را دارد، پر خواهد کرد.

در قسمت بالايي پنجره پيش نمايش گوگل کروم شما يک نوار مشاهده خواهيد کرد که در آن عنوان صفحه، نام وبسايت و آيکون سايت ديده مي شود. در سمت راست گزينه هايي داريد که با استفاده از آنها يا مي توانيد اين صفحه پيش نمايش را ببنديد يا به صورت کامل وارد سايت شويد.

علاوه بر اين در بالاي نوار يک گزينه براي بستن پيش نمايش سايت قرار گرفته است. شما مي توانيد با کشيدن اين دکمه تا حدودي صفحه پيش نمايش را کوچک کنيد تا بتوانيد چيزي را در صفحه پس زمينه بخوانيد. شما نمي توانيد اندازه صفحه پيش نمايش را تغيير دهيد. کشيدن نوار به سمت بالا سبب افزايش اندازه صفحه پيش نمايش به حالت اوليه اش خواهد شد و کشيدن آن به سمت پايين سبب بسته شدن آن مي شود.

شايان ذکر است که اگرچه گوگل انتشار اين ويژگي را به صورت گسترده براي اکثر کاربران آغاز کرده است، اما آنها از سال ۲۰۱۸ در حال تست و بررسي آن بوده اند. اين ويژگي پيش از اين «نيم نگاه» ناميده مي شد و مي توانستيد با رفتن به بخش flag در نسخه توسعه دهندگان کروم يا Chrome Canary آن را فعال کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم