مجله ديجي کالا/ مدتي پيش خبري مبني بر انتشار بازي کرش بنديکوت ۴ براي کنسول‌هاي نسل نهمي، نينتندو سوييچ و همچنين کامپيوترهاي شخصي منتشر شد. هرچند در آن زمان تاريخ عرضه‌ي نسخه‌ي کنسولي بازي مشخص شده بود، اما خبري از تاريخ عرضه‌ي نسخه‌ي کامپيوترهاي شخصي نبود. اکنون که نسخه‌ي نسل بعدي بازي منتشر شده است، شرکت اکتيويژن با کمي تاخير اعلام کرده است که اين بازي در چه زماني براي کامپيوترها منتشر خواهد شد.

طبق اعلام رسمي اکتيويژن و استوديوي توسعه‌دهنده‌ي بازي يعني استوديوي Toys for Bob، بازي Crash Bandicoot 4: It’s About Time حدود دو هفته‌ي ديگر و در تاريخ ۶ فروردين ۱۴۰۰ (۲۶ مارس ۲۰۲۱) از طريق Battle.net و با قيمت ۴۰ دلار براي کامپيوترهاي شخصي در دسترس خواهد بود.

اين بازي، دومين اثر مجموعه بازي‌هاي کرش بنديکوت است که راه خود را به کامپيوترهاي شخصي پيدا مي‌کند. قبل از کرش بنديکوت ۴، نسخه‌ي بازسازي‌شده‌ي سه‌گانه‌ي کرش بنديکوت که با نام Crash Bandicoot N. Sane Trilogy معرفي شده بود، براي کامپيوترها عرضه شده بود. با اين حال، نکته‌ي عجيب اينجاست که برخلاف بازي Crash Bandicoot N. Sane Trilogy که در استيم هم عرضه شد و توانست عملکرد خوبي را داشته باشد، تاکنون خبري از انتشار بازي کرش بنديکوت ۴ در استيم منتشر نشده است و به‌ نظر مي‌رسد که فعلاً براي دستيابي به آن تنها راه رسمي استفاده از Battle.net است.

با توجه به اينکه نسخه‌ي کامپيوترهاي شخصي اين اثر تقريباً با نسخه‌ي نسل بعدي بازي منتشر شده‌اند، طبيعي است که انتظار داشته باشيم که نسخه‌ي کامپيوتري کرش بنديکوت ۴ از پيشرفت‌ها و بهبود‌هاي نسخه‌ي نسل بعدي اعم از رزولوشن ۴K و نرخ ۶۰ فريم بر ثانيه بهره برده باشد تا تجربه‌ي بهتري را براي طرفداران خود رقم بزند.

پس از گذشت حدود ۲۳ سال از عرضه‌ي بازي کرش بنديکوت ۳، اکتيويژن با تلاش استوديوي Toys for Bob که در اين سال‌ها بازسازي بازي اسپايرو را هم برعهده داشته است، سعي کرد تا دوباره اين مجموعه بازي محبوب را برگرداند. همان‌گونه که مشخص است، استوديو Toys for Bob اين بار سنگين را به خوبي به سرانجام رسانده است.

بازي Crash Bandicoot 4: It’s About Time ابتدا در اکتبر ۲۰۲۰ براي پلتفرم‌هاي پلي‌استيشن ۴ و ايکس‌باکس وان منتشر شد و توانست بازخوردهاي بسيار خوبي را از سوي جامعه‌ي گيمرها و منتقدين دريافت کند. همچنين مدتي پيش هم نسخه‌ي بهبود‌يافته‌ي بازي براي پلتفرم‌هاي نسل نهمي پلي‌استيشن ۵ و ايکس‌باکس سري ايکس/ سري اس منتشر و حتي نسخه‌اي هم براي کنسول نينتندو سوييچ به انتشار رسيد. خوشخبتانه، اگر بازي را براي کنسول‌هاي نسل هشتمي تهيه کرده باشيد، مي‌توانيد بدون هزينه‌ي اضافي نسخه‌ي نسل بعدي اين اثر را در کنسول‌هاي نسل نهمي تجربه کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم