ديجياتو/ گزارش مالي مقدماتي ال‌جي مربوط به سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ نشان مي‌دهد اين شرکت در مقايسه با فصل قبل،‌ درآمد و سود عملياتي بيشتري را از آن خود کرده و به نتايج نسبتا چشمگير مالي دست يافته است.

براساس گزارش مالي مقدماتي منتشر شده از سوي اين شرکت، درآمد تلفيقي اين شرکت از ابتداي سال جاري تا پايان فصل اول رقمي در حدود ۱۶.۸ ميليارد دلار و سود شرکت در حدود ۱.۳ ميليارد دلار گزارش شده است که خبر از افزايش ۲۷.۷ درصدي درآمد ال‌جي و رشد ۳۹.۲ درصدي سود اين شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر مي‌دهد.

اين اعداد و ارقام مربوط به گزارش مالي مقدماتي ال‌جي هستند و انتظار مي‌رود اين شرکت گزارش کامل مالي خود را قبل از پايان ارديبهشت ماه ارائه دهد. با وجودي که چند روز قبل، ال‌جي رسما با دنياي موبايل خداحافظي کرد و از توقف فعاليت بخش موبايل خود خبر داد، اما به نظر مي‌رسد ساير بخش‌هاي اين شرکت طبق برنامه هاي قبلي و حتي قدرتمندتر از قبل قرار است به کار خود ادامه بدهند.

ال جي در بيانيه‌اي اعلام کرده است که تصميم توقف فعاليت بخش موبايل به اين شرکت کمک مي‌کند تا منابع خود را براي رشد حوزه‌هايي نظير قطعات خودروهاي برقي، گجت‌هاي بازار اينترنت اشيا، لوازم هوشمند خانگي، رباتيک، هوش مصنوعي، راهکارهاي سازماني و همچنين پلتفرم‌ها و خدمات متمرکز کند.

با توجه به توقف فعاليت بخش موبايل، بي شک تغييراتي در ساختار داخلي شرکت به وجود خواهد آمد  اين تغييرات مي‌تواند در کنار در کنار کاهش هزينه‌ها، تأثير منفي بخش موبايل اين شرکت روي ديگر بخش‌ها را نيز کم کند. بايد ديد تغييرات به وجود آمده تا چه اندازه مي تواند روي درآمد و سود سه ماهه بعدي ال جي تاثيرگذار باشد.

اين شرکت هنوز اطلاعاتي درباره تعديل نيروهاي خود منتشر نکرده ولي اعلام کرده که جزئيات مربوط به اين قضيه به زودي مشخص خواهد شد. انتظار مي رود تعطيلي کسب و کار موبايل ال جي تا اوايل مرداد ماه طول بکشد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم