ترنجي/ ساعت هوشمند هواوي Watch 3 با سيستم عامل هارموني که اين شرکت مدت هاست بر روي آن کار مي کند به زودي روانه بازار مي شود.

ساعت هوشمند هواوي Watch 2 در سال 2017 با سيستم عامل Google Wear عرضه شد، اما از آن زمان اين شرکت تمرکز خود را به سري Watch GT تغيير داده است که نرم افزار داخلي خود را اجرا مي کند. طبق اطلاعات منتشر شده در شبکه اجتماعي weibo، ساعت هوشمند هواوي Watch 3 در ارديبهشت ماه معرفي و وارد بازار مي شود.

اما اين ساعت ديگر سيستم عامل گوگل را اجرا نمي کند و جالب اينجاست که از همان LiteOS که در ساعت هاي GT در گذشته ديده ايم نيز استفاده نخواهد کرد. پس…؟

به نقل از gsmarena، اين ساعت HarmonyOS را با UI کاملا جديد اجرا مي کند. همچنين، اين ساعت با سيستم عامل جديدش از برنامه هاي شخص ثالث بيشتري پشتيباني خواهد کرد، چيزي که در حال حاضر در سري GT وجود ندارد. اين مدل بر روي ويژگي هاي پيشرفته هوش مصنوعي متمرکز است و ممکن است عمر باتري کمتري نسبت به سري GT داشته باشد (در بررسي ها ما متوجه شديم که Watch GT 2 حدود 8 روز دوام مي آورد)

به نظر مي رسد رابط کاربري اين ساعت با پيش نمايشي که در گذشته از HarmonyOS ديده بوديم، متفاوت است. حداقل زبان طراحي آيکون ها متفاوت خواهد بود. هواوي Watch 3 نيز مانند Watch 2 Pro داراي سيم کارت eSIM خواهد بود (ساعت استاندارد Watch 2 داراي اسلات سيم کارت نانو بود). اين امر آن را از سري GT که فاقد اتصال داده تلفن همراه است متمايز مي کند. همچنين ، Watch 3 از قابليت WeChat با قابليت پاسخگويي – با متن يا استفاده از صداي شما (براي ارسال پيام صوتي يا دستور دادن به موتور گفتار به متن) برخوردار است.

هواوي تا به حال چندين بار مراسم معرفي گوشي هاي سري P50 را به تاخير انداخته است اما آخرين خبرها حاکي از اين است که بالاخره شاهد برگزاري اين مراسم در ارديبهشت ماه خواهيم بود. مراسمي که احتمالا همراه با معرفي پرچمداران جديد اين شرکت، ساعت جديد و البته سيستم عامل طراحي و توسعه داده شده هارموني هواوي خواهد بود.

نظر شما درباره ساعت هوشمند هواوي Watch 3 با HarmonyOS چيست؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم