ترنجي/ هواوي ميت ايکس ۲ حدود ۱ ماه و نيم پيش رسما معرفي شد. اين گوشي تاشو حاصل بازانديشي هواوي در طراحي خود است. امروز عمر باتري هواوي Mate X2 مشخص شده که به ما نشان مي دهد باتري ۴۵۰۰ ميلي آمپري اين دستگاه چقدر مي توان در مقابل مصرف شما دوام بياورد.


 طراحي گُوِه نامتقارن Mate X2
بخشي از طراحي گُوِه نامتقارن Mate X2 مربوط به جايگيري باتري ۴۵۰۰ ميلي آمپر ساعتي است. برخلاف گلکسي Z Fold 2 سامسونگ، در اين طراحي فقط از ۱ باتري استفاده شده است. ما مي خواهيم اين را بعنوان يک امتياز مثبت حساب کنيم زيرا احتمالاً يک سلول باتري قابل اطمينان تر خواهد بود. به علاوه يک باتري بزرگتر از دو باتري کوچکتر طول عمر بيشتري دارد.

ظرفيت 4500 ميلي آمپر ساعتي خيلي زياد نيست، مخصوصا در دستگاهي با صفحه نمايش بزرگ تاشو ۸ اينچي که رفرش ريت ۹۰ هرتز هم دارد. به هر حال اما به دليل فرم فکتور تاشو خاص آن بايد گفت قابل پذيرش به نظر مي رسد.

تست عمر باتري Mate X2 کار ساده اي نبود. مخصوصا در بخش آزمايش هاي مربوط به صفحه نمايش، چرا که Gsmarena تصميم گرفته ۴ تست را براي نمايشگرهاي داخلي و بيروني روي ۶۰ هرتز و ۹۰ هرتز اجرا کند.

البته بررسي بخش مکالمه و آماده به کار که با نمايشگر خاموش انجام مي شود، تست ساده اي بود. ما در اين بررسي انتظار داشتيم عملکرد مکالمه و آماده به کار مشابه هواوي Mate 40 Pro را بدست آوريم، زيرا اين تلفن همچنين از چيپست Kirin 9000 5G و باتري مشابه ۴۴۰۰ ميلي آمپري آن استفاده مي کند. همينطور هم شد و اعداد و ارقام خروجي خيلي خوب بود.

با نگاهي به آزمايش هاي مربوط به صفحه نمايش، دو موردفوراً آشکار مي شوند. در وهله اول و مهمترين، اين که صفحه نمايش تاشو داخلي در مقايسه با نمايشگر بيروني خيلي مصرف باتري بيشتري دارد. اين تفاوت کاملاً چشمگير است. با اين وجود بايد بگوييم که 74 ساعت براي عملکرد صفحه نمايش اصلي در فرکانس ۹۰ هرتز قابل قبول است.

مشاهدات ديگر اين است که جهش از 60Hz به 90Hz واقعا از نظر عمر باتري خيلي هزينه بر نيست. اين يک چيز کاملاً ثابت شده است که در اکثر بررسي هاي نمايشگر ۹۰ هرتز دستگاه هاي هواوي به آن رسيديم. البته تفاوت بين اين دو رفرش ريت روي نمايشگر بزرگ داخلي بيشتر است.

در آخر، لازم به ذکر است که بعيد است هر يک از اين چهار آزمون دقيقاً نمايانگر سناريوي استفاده معمولي براي Mate X2 باشد. ترکيبي از دو نمايشگر و 60Hz و 90Hz احتمالاً يک امر عادي است. از اين رو ، ممکن است بگوييد که ما به طور تقريبي به دنبال يک امتياز مقاومت مختلط در محدوده 90 ساعت هستيم. عدد بسيار قابل احترامي براي چنين دستگاهي.

سرعت شارژ هواوي Mate X2


هواوي Mate X2 با يکي از شارژرهاي ۶۵ وات SuperCharge هواوي همراه است. نکته کمي نااميدکننده اين است که خروجي سر شارژر Type-A است، همانطور که با Mate 40 Pro و Mate 40 Pro plus ارائه مي شود. اين يک کابل USB Type-A به Type-C تقويت شده دارد که تا ۶ آمپر جريان دارد. ما ترجيح مي دهيم شارژر USB Type-C را که با Mate Xs ارايه مي شود تهيه کنيم. اين يکي با 65 وات PD درجه بندي شده است و حتي به عنوان يک شارژر لپ تاپ همه کاره است، در حالي که مي تواند Mate Xs را با شارژ 55 وات SuperCharge خود نيز تأمين کند.

اين دستگاه توانست فقط در مدت ۳۰ دقيقه به ۸۰ درصد برسد و شارژ کامل فقط کمتر از يک ساعت انجام مي شود.متأسفانه هواوي Mate X2 برخلاف رقيب خود يعني يوزپلنگ Galaxy Z Fold2 از شارژ بي سيم برخوردار نيست.

نظر شما درباره عملکرد باتري هواوي ميت ايکس ۲ چيست؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم