ترنجی/ یک بار دیگر، گزارش شده است که سامسونگ تامین کننده انحصاری اپل برای نمایشگرهای رفرش ریت بالا است. متأسفانه، همانطور که بارها و بارها به شما اطلاع داده ایم، این ویژگی فقط برای آیفون ۱۳ پرو و ​​آیفون ۱۳ پرو مکس محفوظ است. گزارش جدید همچنین در مورد ویژگی های گران قیمت دیگری صحبت می کند که در گوشی های پریمیوم سری Pro آیفون یافت می شود و نه در آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی.

این گزارش می افزاید که ال جی بر تولید OLED های LTPS برای آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی تمرکز خواهد کرد.

گزارش The Elec از کره جنوبی اظهار داشت که انتظار می رود سامسونگ حدود ۱۱۰ میلیون صفحه نمایش OLED برای هر دو سری آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ به اپل عرضه کند. تعداد کمی از سفارشات توسط LG Display و BOE انجام می شود، اگرچه هیچ یک از آنها صفحه های 120Hz OLED LTPO را به غول فناوری کوپرتینویی ارائه نمی دهند. این سفارشات منحصراً مربوط به سامسونگ است.

نمونه اولیه آیفون ۱۳ مینی
سامسونگ همچنین صفحات مدار خاص RFPCB را برای آیفون ۱۳ پرو و ​​آیفون ۱۳ پرو مکس به اپل عرضه خواهد کرد. این بُردها به آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی نمی رسد و آنها از مالتی پلکس FPCB استفاده می کنند.

RFPCB هم سفت و محکم است و هم می تواند تا شود، این موضوع امکان طراحی راحت تر محصول و انتقال سریع سیگنال های الکتریکی را فراهم می کند. همچنین تولید آن از multiplex FPCB گران تر است، بنابراین جای تعجب نیست که گفته می شود اپل از آنها در مدل های برتر استفاده خواهد کرد.

با این حال، سامسونگ اینجا انحصار ندارد زیرا انتظار می رود که یانگ پونگ الکترونیک (سازنده PCB کره جنوبی) RFPCB را از این غول کره ای تأمین کند. برای سال ۲۰۲۲ به نظر می رسد که ممکن است سامسونگ تنها تأمین کننده صفحه نمایش LTPO با رفرش ریت بالا نباشد. ال جی ممکن است سال آینده وارد این مرحله شود، زیرا قبلا توسط یک تحلیلگر نمایشگر گزارش شده بود که همه مدل های آیفون ۱۴ از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز برخوردار خواهند شد. برای انجام یک سفارش عظیم مانند این، اپل احتمالاً به کمک دو تأمین کننده نیاز خواهد داشت.

این موضوع مهم برای زمانی دیگر خواهد بود، بنابراین در حال حاضر ما توجه خود را به خانواده آیفون ۱۳ متمرکز خواهیم داشت، جایی که گزارش شده است حوالی شهریور به طور رسمی معرفی خواهد شد.

نظر شما چیست؟ منتظر آیفون ۱۳ هستید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم