گیم فا/ در بین اسناد منتشر شده از سوی استودیوی سیونیکس (Psyonix)، نام نسخه‌های اختصاصی کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس و اس و پلی‌استیشن ۵ بازی Rocket League به چشم می‌خورند.


به جرات می‌توان عنوان Rocket League را یکی از موفق‌ترین بازی‌های نسل پیشین قلمداد کرد که هم توانست جامعه‌ای وسیع از علاقه‌مندان بازی‌های ورزشی آرکید را به خود جذب کند و در زمینه‌ی ارائه‌ی تجربه‌ی روان و لذت بخش از یک بازی چند نفره‌ی آنلاین موفق ظاهر شد. از طرفی دیگر، امتیاز این بازی پس از گذشت مدتی نسبتاً طولانی از زمان عرضه‌اش توسط شرکت اپیک گیمز خریداری شد تا در کنار پشتیبانی مرتب، عرضه‌ی محتویات لایسنس شده و فصل‌بندی شدن آن، شاهد رایگان شدن بازی نیز باشیم که این موضوع منجر به افزایش چشمگیر تعداد بازی‌بازان آن شد. به هر ترتیب، هم‌اکنون این بازی طرفداران بی‌شماری در سراسر دنیا و از هر پلتفرمی دارد که عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی نیز می‌توانست به منزله‌ی توسعه‌ی یک نسخه‌ی اختصاصی برای کنسول‌های قدرتمندتر تلقی شود.

حال و با در نظر گرفتن اسناد منتشر شده از سوی شرکت سایونیکس، مشخص شده است که این امر بدیهی به احتمال بسیار زیاد در آینده‌ای نزدیک محقق خواهد شد و دارندگان کنسول‌های نسل نهمی نیز از داشتن نسخه‌ی اختصاصی بازی Rocket League بی‌نصیب نخواهند ماند. در واقع، در خلال مسائل حقوقی که از روز گذشته شرکت اپیک گیمز در حال دست و پنجه نرم کردن با آن‌ها است، ناگذیر اسناد فراوانی منتشر شد که این امر موجب بیرون آمدن اخبار مختلفی از دل آن‌ها نیز شد که نسخه‌ی نسل نهمی بازی فوق نیز یکی از آن‌ها قلمداد می‌شود. البته، لازم به ذکر است که پیش‌تر این بازی به‌روزرسان‌های نسل‌نهمی را نیز دریافت کرده بود که باعث می‌شد تا نرخ فریم بازی افزایش یابد؛ اما گویا شرکت اپیک گیمز به این به‌روزرسان‌ها بسنده نکرده و قصد توسعه‌ و انتشار نسخه‌ی اختصاصی نسل نهمی بازی Rocket League را دارد.

اما علاوه بر موارد فوق، در همین اسناد به یک بازی دو بعدی از Rocket League نیز اشاره شده است که به عنوان Rocket League Sideswipe اشاره دارد. این بازی در حال حاضر برای پلتفرم‌های گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS در حال توسعه قرار دارد.

بازی Rocket League، هم‌اکنون به صورت رایگان در دسترس دارندگان تمامی کنسول‌ها و پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم