سخت افزار/ بعد از واکسیناسیون سراسری در آمریکا، در ماه جاری برخی از کارمندان گوگل به طور داوطلبانه به دفاتر کار خود بازگشته‌اند. بعد از این اتفاق ساندرا پیچای (مدیرعامل شرکت) اعلام کرد که این شرکت درنظر دارد تا از هفته آینده ترکیب جدید از دورکاری و حضوری را به کارمندان خود ارائه کند و طبق این برنامه دورکاری کارمندان گوگل بیشتر می شود . در این برنامه جدید بیشتر کارمندان تنها سه روز در هفته به دفاتر خود مراجعه می‌کنند و روزهای باقی مانده (2 روز) را در هر کجا که راحت باشند کار خواهند کرد. چگونگی انجام این برنامه به کارمند هر بخش و تیمی که در آن کار می‌کند بستگی دارد. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

چگونه دورکاری کارمندان گوگل بیشتر می شود ؟
این آخر ماجرا نیست. گوگل در نظر دارد تا آزادی عمل بیشتری به کارمندان خود بدهد. تا اواسط ماه ژوئن، فرایند و دستورالعملی به کارمندان این شرکت ابلاغ می‌شود که طبق آن، به آن‌ها این اجازه را می‌دهد که از یک دفتر دیگر (به غیر از دفتر گوگل) به صورت موقت کار خود را انجام دهند. علاوه بر این همه کارمندان شانس این را دارند که تا چهار هفته در دفتر موقت خود اقامت داشته باشند. گوگل در نظر دارد تا تیم‌هایی را تشکیل دهد که هیچ کدام در کنار یکدیگر حضور نداشته باشند (یعنی همه دورکار باشند). برای این مورد، کارمندان می‌توانند درخواست کار از راه دور دهند. شرکت گوگل هم برای کسانی که دورکاری انجام می‌دهند، امکانات ویژه مناسب وضعیت آن‌ها در نظر خواهد گرفت.

ساندرا پیچای درباره سیاست‌های جدید گوگل گفت: ” چه تصمیم بگیرید که در دفتر کار کنید، یا از راه دور کار خود را انجام دهید، مبلغ خاصی برای شما در نظر خواهیم گرفت. شرکت گوگل در زمان دورکاری کارمندان خود در سال 2020، مبلغی حدود 250 میلیون دلار صرفه جویی در هزینه‌های تبلیغاتی و رفاهی داشته است و ما تصمیم داریم این مبلغ را به کارمندان خود اختصاص دهیم.” طبق برآورد گوگل، 60 درصد کارمندان گوگل در دفتر خود کار خواهند کرد، 20 درصد دورکار خواهند بود و 20 درصد بقیه در دفتر کاری غیر از گوگل کار خود را انجام خواهند داد.

تجربه شما از دورکاری در دوران قرنطینه چگونه بود؟ آیا کارفرمای شما امکان دورکاری برای شما فراهم کرده بود؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم