ديجياتو/ ال‌جي اينوتک (LG Innotek) يکي از زيرمجموعه‌هاي گروه ال‌جي است که قطعات موبايل از جمله ميني موتور ويبره، ماژول LCD، ماژول LED، ماژول دوربين و مدارهاي امنيتي مي‌سازد. اين شرکت حالا تصميم گرفته پتنت‌ها و تجهيزات مرتبط با کسب و کار LED خود را به يک شرکت چيني بفروشد.

به گزارش خبرگزاري The Elec، اين شرکت کره‌اي ظرف يک ماه تجهيزات مربوط به LED خود را از کارخانه شهر «پاجو» گردآوري خواهد کرد و همراه بيش از ۱۰ هزار پتنت، آن‌ها به يک شرکت چيني واگذار مي‌کند. ال‌جي اينوتک با فروش اين پتنت‌ها نه تنها سرمايه خود را افزايش مي‌دهد بلکه حدود ۹۰۰ هزار دلار در هزينه نگهداري از پتنت‌هايش صرفه‌جويي مي‌کند. گفته شده ال‌جي مذاکرات فروش پتنت‌ها و تجهيزات مرکز خود را با تعهد تحويل سريع به ارزش تقريبي ۹۰ ميليون دلار به سرانجام رسانده است.

از آن سو، خريدار چيني مي‌تواند به لطف سوبسيدهاي دولت کشورش از کسب و کار LED سود خوبي به دست بياورد و محصولات بيشتري را در بازار عرضه کند.

ال‌جي در بازار LED، به‌خصوص در بخش توليد LED فرابنفش، سرمايه‌گذاري عظيمي داشته و به همين خاطر داراي سرمايه‌هاي فکري ارزشمندي است. احتمالا همين مسئله باعث شده تا طرف چيني راحت‌تر اين معامله را بپذيرد. البته کارشناسان معتقدند که ال‌جي مي‌توانست پتنت‌هاي خود را به جاي فروش از طريق ارائه مجوز در اختيار اين شرکت چيني قرار دهد.

اگر نمي‌دانيد، ال‌جي اينوتک در ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ کسب و کار LED خود را متوقف کرد و سعي داشت در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰ کارخانه‌اش در چين و کره جنوبي را بفروشد، اما اين مذاکرات عمدتا به خاطر همه‌گيري ويروس کرونا به تعويق افتاد و تاکنون به طول انجاميده بود.

ال‌جي اينوتک يکي از کسب و کارهاي زيرمجموعه گروه شرکت‌هاي ال‌جي (LG Corp) است که در کنار ال‌جي الکترونيکس و ال‌جي ديسپلي در حوزه صنعت الکترونيک فعاليت مي‌کند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم