گجت نيوز/ گوگل در راستاي افزايش ايمني حساب‌ کاربران خود قصد دارد به زودي احراز هويت دو عاملي را به صورت پيش‌فرض براي آنها فعال کند.

شرکت گوگل اعلام کرد احراز هويت دو مرحله اي را براي ايمن‌سازي حساب کاربران خود به صورت پيش‌فرض ارائه خواهد کرد. اين غول فناوري از سال ۲۰۱۹ نيز گزينه‌اي را براي گوشي هاي اندرويدي در نظر گرفت که به عنوان يک کليد امنيتي عمل مي‌کند. ارائه احراز هويت دو عاملي به صورت پيش‌فرض يک طرح آينده‌نگرانه از سوي گوگل محسوب مي‌شود که به واسطه آن به پسورد نيازي نخواهد بود.

گوگل با انتشار يک پست وبلاگي اعلام کرد اگر حساب‌هاي کاربري افراد به صورت کامل پيکربندي شده باشد، قابليت احراز هويت دو مرحله اي به زودي براي آنها ارائه خواهد شد. کاربران با فعال‌سازي اين ويژگي روي گوشي خود پيامي دريافت خواهند کرد و به واسطه آن مي‌توانند مجاز بودن ورود به حساب کاربري گوگل را به تاييد برسانند.

مارک ريشر، مدير ارشد بخش مديريت محصولات گوگل در خصوص اين ويژگي عنوان کرد استفاده از گوشي موبايل براي ورود به حساب کاربري به عنوان يک روش احراز هويت ايمن‌تر از پسورد محسوب مي‌شود. گفتني است در صورت مناسب نبودن احراز هويت دو عاملي براي برخي از کاربران، آنها مي‌توانند با استفاده از کليدهاي امنيتي فيزيکي نظير YoubiKey يا سرويس Titan گوگل به ايمن‌سازي حساب کاربري خود بپردازند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم