ترنجي/ نام هندزفري هاي WF-1000XM3 سوني هميشه در ميان بهترين ايرباد هاي موجود در بازار قرار داشته است. با اين حال، يکي از مشکلاتي که اين هندزفري هاي بلوتوثي از آن رنج مي بردند، ابعاد نسبتا بزرگ آن ها مي باشد. اين ايرباد سوني که از اواخر سال 2019 عرضه شده بود، تا به امروز بروزرساني نشده است، اما خوشبختانه، طبق آخرين تصاوير لو رفته، اکنون مي توانيم به ايرباد جديد سوني که با نام WF-1000XM4 شناخته مي شود، نگاهي بياندازيم.

TheWalkmanBlog تصاويري از ايرباد سوني WF-1000XM4 را به اشتراک گذاشته است که نشان مي دهد XM4، در مقايسه با نسل قبلي خود، از طراحي جمع و جور تر و گردتري برخوردار است.
با شروع از طراحي، رنگ سياه قاب و خود هندزفري ها را با مخلوطي از رنگ مسي مشاهده مي کنيم. اين مورد چيزي است که در نسل پيشين اين دستگاه نيز وجود داشت. با اين حال، قاب بزرگ قرصي شکل آن، گردتر شده و منطبق با موارد مشابه از جمله گلکسي Buds Pro سامسونگ مي باشد. در تصاوير فاش شده همچنين مي توانيم نگاهي اجمالي به پين شارژ که درگاه USB Type-C مي باشد، پوشش خارجي لمسي و سنسور مادون قرمز براي تشخيص اينکه آيا ايرباد در داخل گوش قرار دارد يا خير بيندازيم.

به طور کلي، ساختار اين ايرباد بسيار جمع و جور تر است، به اين معني که پوشيدن آن ها در مقايسه با مدل قبلي، راحت تر خواهد بود. از همه مهم تر، در اين گزارش ذکر شده که ممکن است هندزفري هاي سوني WF-1000XM4 پشتيباني صوتي Hi-Res را با يک بار شارژ به مدت 6 ساعت پخش LDAC ارائه دهند. به علاوه، انتظار مي رود دقيقا مشابه مدل پيشين، اين سري نيز از ويژگي لغو نويز فعال (ANC) به همراه حالت محيط و کنترل هاي اکولايزر پشتيباني کند.

کيس اين دستگاه نيز در حال حاضر بسيار کوچکتر شده است، که در نتيجه فشار کمتري به جيب شما وارد آورده و حمل آن نيز ساده تر خواهد بود. در اين گزارش اشاره شده است که ميزان شارژ کيس نيز به 5 ولت/140 ميلي آمپر رسيده و احتمالاً از شارژ بي سيم نيز پشتيباني خواهد کرد. متأسفانه، هيچ صحبتي در مورد درجه بندي حفاظت از آب و گرد و غبار به ميان نيامده است. سرانجام، انتظار مي رود که اين ايرباد سوني، ماه آينده عرضه شود، اما در مورد قيمت آن، هنوز اطلاعي نداريم.

نظر شما راجع به جديدترين ايرباد سوني به نام WF-1000XM4 چيست؟ آيا طراحي و مشخصات آن را مي پسنديد؟ تجربه استفاده از WF-1000XM3 را نيز داشته ايد يا خير؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم