گیم فا/ روز گذشته استودیوی کوالیشن (The Coalition) اعلام کرد که از این پس بازی‌های آینده‌ی این استودیو با استفاده از موتور Unreal Engine 5 توسعه خواهند یافت. در چند وقت اخیر، شایعات و گزارش‌ها حاکی از آن بود که این استودیو علاوه بر Gears 6، بر روی یک آی‌پی جدید کار می‌کند. طبق برخی از شایعات، گفته می‌شد که پروژه‌ی جدید استودیوی مذکور به Star Wars ارتباط دارد. اما ظاهراً این موضوع درست نیست.

جف گراب (Jeff Grubb)، ژورنالیست وب‌سایت VentureBeat، در صحبت‌های اخیر خود گفته است که استودیوی کوالیشن بر روی یک بازی آزمایشی کوچکتر کار می‌کند تا بیشتر با موتور Unreal Engine 5 آشنا شود. آقای گراب هفته‌ی قبل اشاره کرده بود که یک بازی جدید از دنیای Star Wars در دست توسعه قرار دارد، اما وی گفت نمی‌تواند صحت آن را تایید کند. در همین راستا، مدیر بخش انجمن کوالیشن اخیراً در رردیت، در خصوص این موضوع شفاف‌سازی کرده است.

وی در این باره گفت: «می‌خواهم بگویم که ما بر روی یک بازی جدید از سری Star Wars کار نمی‌کنیم و در حال حاضر چیزی برای معرفی نداریم.»

طبق شایعات جدید منتشر شده، ظاهراً مراحل توسعه‌ی Gears 6 پس از پایان ساخت بازی آزمایشی جدید کوالیشن آغاز خواهد شد. جف گراب پیش‌تر نیز اشاره کرده بود که در E3 2021 خبری از Gears 6 نخواهد بود. بنابراین در این رویداد باید منتظر معرفی دیگر بازی‌های جدید و نمایش تازه‌ از سایر عناوین انحصاری مایکروسافت باشیم.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم