مجله سخت افزار/ گاهی مواقع فایل وردی را در اختیار دارید که تعداد زیادی تصویر در آن وجود دارد که نیازی به آنها ندارید و باید همه تصاویر را حذف کنید. انجام دادن این کار به صورت تکی می‌تواند وقت گیر و عذاب آور باشد در صورتی که مایکروسافت آپشنی را برای حذف یک باره تمامی عکس ها در نرم افزار ورد گنجانده و از طریق آن می‌توانید به راحتی تمامی تصاویر را از فایل حذف کنید.

نرم افزار ورد از مجموعه نرم افزاری آفیس مایکروسافت دارای قابلیتی با عنوان Find and Replace است که از طریق آن می‌توانید هر چیزی را که به دنبال آن باشید پیدا کنید و آن آیتم یا آیتم‌ها را با آیتم مورد نظر خود جایگزین کنید. با همین قابلیت می‌توانید تمامی تصاویر موجود در یک سند ورد را جایگزین کنید اما چون قصد حذف تصاویر را داریم، می‌توانیم جای تصاویر، چیزی جایگزین نکنیم. با این کار جایی که تصاویر وجود داشتند، فضایی خالی ایجاد می‌شود و تصاویر حذف می‌شوند. با همین ترفند می‌توانید تمامی جدوال و نمودارها را نیز از سند خود حذف کنید.

برای شروع ابتدا سند ورد مورد نظر خود را با مایکروسافت ورد اجرا کنید. از منوی بالای نرم افزار، تب Home را انتخاب کنید و سپس گزینه Replace را کلیک کنید. حالا از قسمت نوار ابزار، گزینه Editing را انتخاب کنید. پنجره Find and Replace که باز می‌شود، روی باکس Find What کلیک کنید و داخل باکس، ^g را تایپ کنید.

به جای این کار می‌توانید روی دکمه More کلیک کنید و سپس از منو Special و Graphic را انتخاب کنید تا نرم افزار به طور خودکار ^g را وارد کند.

در این مورد ^g یک کد مخصوص به معنای گرافیک است. برچسب گرافیک تمامی تصاویر، چارت‌ها یا نمودارهای داخل سند را شامل می شود اما جای نگرانی نیست اگر احیانا هر موردی ناخواسته و به اشتباه حذف شده باشد می‌توانید به مرحله قبل بازگردید. حالا کافیست از گزینه‌های پائین پنجره، بر روی Replace All کلیک کنید. تمامی تصاویر موجود در سند شما حذف خواهند شد.

در صورت تمایل به بازگشت دوباره، می‌توانید از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Z بر روی ویندوز یا Command+Z بر روی مک استفاده کنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم