مجله ديجي کالا/ هرچند هنوز مدت زيادي از عرضه‌ي بازي Resident Evil Village سپري نشده است اما مشخص شده که اين اثر تاکنون توانسته فروش بسيار خوبي داشته باشد و موفقيت خوبي را به نام خود ثبت کند. اتفاقي که مي‌تواند براي بسياري از طرفداران اين مجموعه خوشايند باشد.

طبق آمار رسمي جديدي که توسط کپ‌کام منتشر شده و به سرمايه‌گذاران خود ارائه داده است، اطلاعات جالبي از موفقيت اين بازي مشخص شده است. اين شرکت اعلام کرده که بازي Resident Evil Village فقط در ۴ روز ابتدايي پس از عرضه‌اش موفق شده بيش از ۳ ميليون نسخه فروش داشته باشد. در اين آمار، فروش فيزيکي و ديجيتالي محاسبه شده است.

در مقايسه با بعضي از قسمت‌هاي اخير اين مجموعه، اين اثر عملکرد بسيار خوبي داشته است. نسخه‌ي بازسازي بازي رزيدنت اويل ۳ توانسته بود در ۵ روز ابتدايي عرضه‌ي خود حدود ۲ ميليون نسخه فروش کند و همچنين بازي رزيدنت اويل ۷ توانسته بود در ۴ روز حدود ۲.۵ ميليون نسخه بفروشد. اين قسمت توانسته عملکرد تقريباً مشابهي با نسخه‌ي بازسازي‌شده‌ي بازي رزيدنت اويل ۲ داشته باشد. آن اثر هم موفق شده بود که در ۴ روز ابتدايي خود ۳ ميليون نسخه فروش را تجربه کند. با اين حال، عملکرد روزهاي ابتدايي بازي رزيدنت اويل ۶ بهتر از Resident Evil Village بوده است. رزيدنت اويل ۶ که اتفاقاً از محبوبيت زيادي نزد طرفداران اين مجموعه برخوردار نيست، توانسته بود در ۲ روز ابتدايي خود بيش از ۴.۵ ميليون نسخه فروش کند. اين در ميان بازي‌هاي کپ‌کام يک رکورد بود که فقط بعد از عرضه‌ي بازي مانستر هانتر ورلد شکسته شد.

عملکرد بازي Resident Evil Village در کامپيوتر هم بسيار موفقيت‌آميز بوده است. در ميان آثار مختلف مجموعه‌ي رزيدنت اويل، اين بازي توانسته رکورد بيشترين بازيکن هم‌زمان در استيم را به نام خود ثبت کند. در روز عرضه‌ي بازي، بيش از ۱۰۰ هزار بازيکن به‌صورت هم‌زمان به تجربه‌ي اين اثر در استيم پرداخته بودند. اين در حالي است که تعداد بازيکنان هم‌زمان بازسازي رزيدنت اويل ۲ در استيم حدود ۷۵ هزار نسخه بوده است.

کپ‌کام در بيانيه‌ي جديد خود در رابطه با فروش بازي رزيدنت اويل ۷ هم صحبت کرده است و اعلام کرده که تا تاريخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ اين بازي توانسته ۸.۵ ميليون نسخه فروش داشته باشد. با در نظر گرفتن آمار فروش بازي Resident Evil Village، فروش کل مجموعه‌ بازي رزيدنت اويل به بيش از ۱۰۰ ميليون نسخه رسيده است.

همان‌طور که مي‌دانيد نقدها و نمرات بازي هم منتشر شده است و اين اثر توانسته در کنار فروش خوب خود بازخورد خوبي را هم از منتقدان دريافت کند. بسياري از منتقدان اذعان داشته‌اند که جديدترين قسمت رزيدنت اويل توانسته تأثيراتي خوبي از رزيدنت اويل ۴ و رزيدنت اويل ۷ بگيرد و علاوه بر آن ويژگي‌هاي تازه‌اي را هم به اين مجموعه اضافه کند تا ترکيب منحصر‌به‌فردي پديد آيد.

اين بازي در حال حاضر روي پلتفرم‌هاي پلي‌استيشن ۵، ايکس‌باکس سري ايکس/ اس، پلي‌استيشن ۴، ايکس‌باکس وان، کامپيوترهاي شخصي (از طريق استيم) و گوگل استيديا در دسترس است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم