زوميت/ سرنخ‌هايي وجود دارد که تراشه‌ي موجود در پيکسل 6 گوگل مجهز به پردازنده‌ي گرافيکي مشابه با مدل موجود در نسخه جهاني گلکسي اس 21 سامسونگ خواهد بود.
   
چندي پيش خبري منتشر شد که گوگل در گوشي‌هاي هوشمند سري جديد پيکسل ۶ از تراشه‌اي اختصاصي استفاده مي‌کند که وايت چپل نام دارد. بعدها گزارش ديگري در فضاي مجازي قرار گرفت که وايت چپل از نظر توان پردازشي در حد اسنپدراگون ۸۷۰ است و درواقع تراشه‌اي بالارده محسوب مي‌شود.

با اين حال بسياري از مشخصات سخت‌افزاري تراشه‌ي وايت چپل در هاله‌اي از ابهام قرار دارد که براي مثال مي‌توان به مشخصات پردازنده‌ي اصلي و پردازنده‌ي گرافيکي اشاره کرد. حال، سايت خبري AndroidAuthority گزارشي منتشر کرده که اشاراتي به پردازنده‌ي گرافيکي تراشه‌ي وايت چپل دارد. 

اطلاعات به دست آمده نشان مي‌دهند که وايت چپل از پردازنده‌ي گرافيکي Mali G78 استفاده مي‌کند که توسط شرکت آرم ساخته شده و در محصولاتي ازجمله تراشه‌ي اکسينوس ۲۱۰۰ سامسونگ يا تراشه‌ي موجود در ميت ايکس ۲ هواوي به کار گرفته مي‌شود. چنين اطلاعاتي بار ديگر تأييد مي‌کند که سري پيکسل ۶ برخلاف مدل‌هاي پيشين که ميان‌رده بودند از سخت‌افزاري بالارده استفاده خواهد کرد.

پيکسل ۵، آخرين محصول گوگل، با تراشه‌‌ي اسنپدراگون 765G روانه‌ي بازار شد که پردازنده‌ي گرافيکي آدرنو ۶۲۰ را يدک مي‌کشيد. بايد در نظر داشت که امکان شخصي‌سازي پردازنده‌هاي گرافيکي آرم وجود دارد. درواقع گوگل مي‌تواند تعداد هسته‌هاي پردازنده‌ي مورد استفاده در تراشه‌ي وايت چپل را تغيير دهد. در حال حاضر پردازنده‌ي گرافيکي موجود در اکسينوس ۲۱۰۰ که در گلکسي اس ۲۱ استفاده شد از ۱۴ هسته برخوردار است، اما گوگل مي‌تواند تعداد هسته‌ها را افزايش داده و به ۲۴ هسته برساند.

با درنظرگرفتن شايعات و حواشي مرتبط با وايت چپل مي‌توان گفت که سطح انتظارات از گوشي‌هاي هوشمند پيکسل ۶ و پيکسل ۶ پرو افزايش يافته است و گوگل مي‌تواند با معرفي محصولاتي مجهز به سخت‌افزار توانمند و طراحي ظاهري زيبا، موقعيت خود در بازار تلفن‌هاي هوشمند را تغيير داده و جايگاه بهتري را به دست آورد. 

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم