ترنجی/ اگر با بازار رمزارزها آشنایی داشته باشید، می دانید که ایلان ماسک با توییت هایی از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون تاثیر بسیار زیادی بر روند بازار گذاشته و بارها سرمایه گذاران را خوشحال و یا ناراحت کرده است. ماسک در آغاز یکی از طرفداران سرسخت بیت کوین بود اما طی یک ماه گذشته سیاست متضادی را در پیش گرفته است. اما امروز گروه هکری موسوم به انانیموس (Anonymous) در پیامی ویدیویی ایلان ماسک را تهدید کردند.

ایلان ماسک توسط گروه هکری انانیموس (Anonymous) تهدید شد
مدیر شرکت خودروسازی تسلا به بهانه مسائل زیست محیطی و مصرف بیش از حد انرژی، پشتیبانی خود را از بیت کوین قطع کرد. هرچند به نظر می رسد تاثیرگذاری او بر روی بازار درحال کمتر شدن است. انانیموس با اشاره به لیست طولانی از اقدامات مخرب زیست محیطی که کمپانی تسلا تاکنون انجام داده است، ماسک را یکی دیگر از “میلیاردرهای فاسد” نامیدند.

به نقل از latestnews، این گروه، اظهاراتی را با هدف فاش کردن دستکاری ایلان در بازار رمزنگاری بیان کردند و ماسک را برای آنچه آن ها انجام دادند مقصر دانسته و آشکارا او را تهدید کردند. آن ها با تمجید از خدماتی همچون تولید خودروی برقی و سفرهای فضایی ادعا کرده اند که بیزینس ماسک آن گونه که ادعا می کند سبز و عاری از ایراد نیست.

گروه Anonymous در پیام خود بیان کردند:

هر آنچه ایلان ماسک تحت عنوان تلاشی برای نجات جهان به راه انداخته است، تنها به دلیل حس برتری جویی او بوده و شرکت های زیادی برای تولید خودروهای برقی یا در زمینه سفرهای فضایی فعالیت دارند و ایلان ماسک تنها به واسطه پست های مضحکی که در شبکه های اجتماعی منتشر می کند معروف شده است.

بیشتر درآمد تسلا از بیت کوین است و نه فروش اتومبیل. ماسک قصد دارد به سود دولت آمریکا بیت کوین را بد نام کند. اقداماتی که ماسک با نام حفاظت از محیط زیست و نوآوری انجام داده است در اصل گامی در جهت درآمدزایی بوده اند. ایلان ماسک با انتشار توییت هایش بازار رمزارزها را دستکاری کرده است و با درآمد و زندگی افراد فقیر بازی کرده ای.

ایلان نمی دانی که چقدر کسالت آوری، تو یک میلیونر فاسد هستی!

در ادامه پیام ویدیویی این گروه آمده است:

همان طور که در نظراتی که زیر پست هایی که در توییتر به اشتراک گذاشته ای می بینی، بازی های تو با بازار ارزهای دیجیتال باعث شده است میلیون ها زندگی نابود شود. میلیون ها سرمایه گذار چشم امید خود را به درآمد حاصل از ارزهای رمزنگاری دوخته اند تا بلکه این گونه رویاهای خود را محقق کنند.

این چیزی است که تو هرگز نخواهی فهمید! زیرا تو در سرزمین استعمار شده آفریقای جنوبی، در میان معادن زمرد به دنیا آمدی و هیچ درکی از زندگی سخت کارگران در سراسر دنیا نداری. شاید فکر کنی که در کار خودت خیلی خبره و باهوش هستی اما حالا یک حریف قدر پیدا کردی. ما گمنام (Anonymous) هستیم. “ما یک ارتشیم منتظر ما باش!”
نظر شما درباره توییت های ایلان ماسک چیست؟ تاثیر او را در قیمت بیت کوین چقدر می دانید؟ به نظر شما تهدیدهای این گروه هکری تا چه میزان واقعیت دارد؟!

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم