سخت افزار/ طبق گزارشات به دست آمده، منبع عظیمی از اطلاعات الکترونیک آرتز به ارزش تقریبی 780 گیگابایت توسط هکرها دزدیده شده است. به همین دلیل در روزهای اخیر تعداد قابل توجهی از بسته‌های امنیتی توسط این کمپانی در دسترس کاربران قرار گرفته است. اگر چه حجم اطلاعات سرقت شده قابل توجه است، اما EA معتقد است که اتفاق مهمی رخ نداده و اطلاعات هیچ یک از گیمرهای این شرکت لو نرفته است. هکرها اعلام کرده‌اند که سورس کد بازی FIFA 2021 را در اختیار دارند. علاوه بر این کد دسترسی به سرور بازی سازی این عنوان را نیز از آن خود کرده‌اند.

اما این تمام کاری نیست که هکرها با الکترونیک آرتز انجام داده‌اند. این تیم موفق شده به منبع رمز و ابزارهای موتور بازی سازی Frostbit نیز دسترسی پیدا کند. EA از این موتور در سری بازی‌هایی مانند بتلفیلد، FIFA و Madden NFL استفاده می کند. طبق گزارش Motherboard، فریم ورک ها و SDKها دیگر اطلاعاتی هستند که هکرها موفق شده اند در این حمله به دست بیاورند. در سایت‌های مختلف هک‌های زیر زمینی، این اطلاعات هم اکنون برای فروش قرار گرفته‌اند اما هنوز مشخص نیست چه تعداد هکر به خریداری این اطلاعات تمایل دارند.

EA این حمله و سرقت بخشی از اطلاعات خود را تائید کرده است. به گفته سخنگوی کمپانی، EA در حال تحقیق بر روی این مسئله است و بخشی محدود از اطلاعات مرتبط با منابع رمز بازی‌ها و ابزارها دزدیده شده‌اند. هکرها موفق به دسترسی به اطلاعات هیچ یک از کاربران کمپانی نشده‌اند. اقدامات امنیتی لازم صورت گرفته و تاثیری بر روی بازی‌ها یا بیزینس EA اعمال نخواهد شد. به دنبال سرقت اطلاعات EA، ارزش سهام این کمپانی 0.50 درصد کاهش پیدا کرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم