زومیت/ بعد از آنکه مدیرعامل تسلا در توییتی اعلام کرد این شرکت حاضر است در شرایطی خاص پذیرش پرداخت‌های بیت‌کوینی را از سر گیرد، ارزش این رمزارز تقریبا ۱ درصد افزایش یافت.
   
مدیرعامل تسلا و از دوستداران دوج کوین روز یکشنبه در توییتی اعلام کرد تسلا اجازه خواهد داد معاملات بیت کوینی از سر گرفته شود؛ به‌شرط آنکه مصرف منطقی انرژی پاک (حدود ۵۰ درصد) ماینرها با روند مثبتی در آینده تأیید شود. ارزش بیت‌ کوین پس از انتشار این توییت، تقریبا ۱ درصد افزایش یافت و به ۳۷،۶۵۰ دلار رسید.در حال حاضر بیت کوین در محدود‌ه‌ی ۴۰ هزار دلار معامله می‌شود‌.

به‌گزارش decrypt، این توییت در پاسخ به مطلبی منتشرشده در CoinTelegraph بود که در آن ماگدا ویرزیکا، مدیرعامل شرکت فینتک Sygnia، ایلان ماسک را به‌دلیل خرید ۱٫۵ میلیارد بیت‌ کوین و فروش آن‌ها در زمان اوج قیمت این رمزارز، به دست داشتن در ترفند «بالا ببر و بفروش» متهم کرده بود. در این ترفند، فرد با دست‌کاری بازار و افزایش ارزش رمزارز، کوین‌هایی را می‌فروشد که با قیمت ارزان‌تر خریده است.

ماسک در این توییت انتقاد ویرزیکا را «نادرست» خواند و گفت تسلا فقط حدود ۱۰ درصد از ذخیره بیت‌ کوین خود را فروخت تا نقدینگی بیت‌ کوین بدون جابه‌جایی بازار به‌راحتی انجام شود. در یک سال گذشته، توییت‌های ماسک بر افزایش و کاهش قیمت رمزارزها تأثیر گذاشته است. تسلا با خرید بیت‌ کوین در ماه فوریه هم ارزش بیت‌ کوین و هم ارزش سهامش را افزایش داد؛ اما سه ماه بعد، توییت غافلگیرکننده ماسک مبنی‌بر اینکه تسلا به‌دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی دیگر پرداخت‌های بیت کوینی دریافت نمی‌کند، ارزش این رمزارز را کاهش داد و این کاهش قیمت با تداوم ابراز نگرانی ماسک درباره مشکلات زیست‌محیطی بیت کوین ادامه یافته است.ماسک طرفدار دوج کوین است و توییت‌های حمایتی او به افزایش ارزش این توکن بسیار کمک کرده. نمودارهای قیمت نشان می‌دهد «اثر ایلان» بر قیمت رمزارزها همچنان ادامه دارد. پس از توییت ماسک در روز یکشنبه، بیت کوین سرانجام سطح مقاومت ۳۵ هزار دلار را شکست و اولین‌بار بعد از شروع روند نزولی ارزشش از ماه آوریل، به ۳۶ هزار دلار رسید.

بحث درباره تأثیرات زیست‌محیطی بیت کوین در یک سال گذشته داغ‌تر و پرسروصداتر شده و منتقدان خواستار استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر هستند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم