ترنجي/ بروزرساني دوربين گلکسي اس ۲۱ براي دارندگان آن يک مسئله بسيار با اهميت است، از آنجايي که دوربين گلکسي S21 سامسونگ از زمان معرفي آن يکي از پر بحث‌ترين موارد اين تلفن هوشمند بوده است، امروز سامسونگ توضيحاتي را درباره نحوه ارتقا و بهبود کارايي دوربين با آپديت‌هاي اخير ارائه کرده است. در ادامه با ما همراه باشيد تا به بررسي توضيحات سامسونگ بپردازيم.

کمپاني کره‌اي سامسونگ در ارائه بروزرساني‌هاي جديد سريع عمل کرده است، تا جايي که شاهد هستيم، اين شرکت بروزرساني‌هاي امنيتي را پيش از شروع ماه جديد منتشر مي‌کند. با اين حال به نظر مي‌رسد کاربران گلکسي اس ۲۱ با مشکلاتي در عملکرد برنامه دوربين همچون کندي و تاخير روبرو هستند و اين شرکت با بروزرساني جديدي که منتشر کرده، اين مشکلات را برطرف ساخته است.

اين اولين بار نيست که چالش‌هاي متعددي پيش‌روي سامسونگ و دوربين گلکسي اس 21 قرار مي‌گيرد و پيش از اين نيز به اين مسئله پرداخته بوديم که چرا امتياز دوربين گلکسي اس ۲۱ اولترا در DxOmark اينقدر پايين است؟

به نقل از Sammobile، يکي از ناظرين انجمن سامسونگ اخيرا اشاره کرده است که مهندسان اين شرکت موفق به رفع و برطرف سازي مشکلات مرتبط با تاخير و کندي دوربين گلکسي S21 شده‌اند. به روزرساني نرم‌افزاري ماه ژوئن 2021 شامل اين اصلاحات است و موارد ديگري همچون بهبود حالت پرتره و بهينه‌سازي استفاده از حافظه هنگام استفاده از قابليت زوم و بزرگنمايي را نيز شامل مي‌شود، در عمل نيز اکنون هنگام بزرگنمايي و کوچک‌نمايي تاخير کمتري نسبت به قبل وجود دارد اما همچنان نواقصي نيز باقي مانده.

اين شرکت همچنين يک ويژگي جديد را اضافه کرده که به کاربران اين امکان را مي‌دهد تا کدهاي QR را از تصاوير ذخيره شده در گالري اسکن و شناسايي کنند. قابليت استفاده و عملکرد تماس ويدئويي نيز بهبود يافته است اما در تغييرات و اصلاحات اين بروزرساني، بهبود حالت شب دوربين ديده نمي‌شود.

جزئيات بيشتر اين بروزرساني

سامسونگ جزئيات بيشتر در مورد بروزرساني نرم‌افزاري ماه ژوئن، براي خانواده کلگسي S21 را طي چند روز آينده اعلام خواهد کرد. اين تغييرات شايد بخشي از اولين بروزرساني فريمور ژوئن 2021 که سامسونگ در کره منتشر کرده است و دومين بروزرساني فريمور  که در برخي از کشورها منتشر شده، نباشند. در کنار اين، اين شرکت در ارائه پچ ژوئن براي گلکسي S21 کند عمل کرده و هنوز بسياري از کشورها، اين بروزرساني را دريافت نکرده‌اند. بروزرساني اصلي که شامل بهبودها و تغييرات ذکر شده است ممکن است طي چند روز آينده منتشر شود.

سومين بروزرساني ماه ژوئن براي گلکسي S21

آخرين بروزرساني ماه ژوئن مشکلات مرتبط به توليد گرماي اين دستگاه را برطرف مي‌سازد. اين سومين بروزرساني در ماه ژوئن تا اين لحظه است که آخرين نسخه آن در کشورهايي همچون کره، آلمان و تايلند منتشر شده است که با شماره نسخه G99xxXXU3AUF6 در دسترس است.

نظر شما کاربران در اين باره چيست؟ به نظر شما سامسونگ در ارائه بروزرساني‌هاي نرم‌افزاري و حل مشکلات متعدد تلفن‌هاي هوشمند خود به خوبي عمل کرده است يا خير؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم