ترنجی/ سامسونگ می‌خواهد راه و روش‌های متفاوتی را برای طراحی نسل بعدی تراشه‌های اگزینوس خود اعمال کند. یکی از این ایده‌ها، بهره گیری از پردازنده گرافیکی AMD در تراشه‌های اگزینوس است. گفته می‌شود که عملکرد این پردازنده‌های گرافیکی، تا حدودی بهتر از رقبا است. به همین ترتیب، عملکرد پردازنده گرافیکی RDNA 2 تراشه اگزینوس بعدی تا ٣٠ درصد از نسل فعلی پردازنده گرافیکی Mali بهتر خواهد بود.

عملکرد پردازنده گرافیکی RDNA 2 تراشه اگزینوس
سامسونگ می‌خواهد پرچمداران نسل بعدی تراشه‌های اگزینوس را قوی‌تر از همیشه به بازار عرضه کند. این کمپانی، تلاش‌های زیادی برای انجام این کار کرده است. از جمله این اقدامات، می‌توان به استخدام مهندسان سابق اپل و AMD برای طراحی تراشه‌های جدید اشاره کرد.

اما اکنون یک شایعه جدید از نسل جدید این تراشه‌های اختصاصی منتشر شده است. به نقل از Gsmarena و در گزارشی از یک خبرگزاری کره‌ای، آزمایش‌های اولیه نشان می‌دهند که پردازنده گرافیکی RDNA 2 تراشه اگزینوس بعدی ،تا ۳٠ درصد قوی‌تر از نسل فعلی پردازنده‌های گرافیکی Mali است. منظور از پردازنده گرافیکی Mali، همان Mali-G78 است که در نسخه جهانی گلکسی اس ٢١ اولترا نیز استفاده شده بود. البته در نظر داشته باشید که نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی Mali، یعنی Mali-G710، تا حدود ٢٠ درصد بهتر از نسل قبل است.با این وجود، اگر ارقام مورد اشاره را در نظر بگیریم هنوز بین این پرچمداران هنوز ١٠ درصد اختلاف به نفع پردازنده گرافیکی RDNA 2 تراشه اگزینوس بعدی وجود دارد. با وجود این موضوع، تست‌های انجام شده با این پردازنده گرافیکی، دارای نکات قابل توجهی هستند. این آزمون‌ها، حاکی از این هستند که پردازنده گرافیکی AMD در این تراشه اگزینوس دارای افت عملکرد است. به طوری که به ترتیب، حدود ٢٠ و ٣٠ درصد افت را در تست‌های دوم و سوم شاهد هستیم. این میزان از افت عملکرد، بسیار زیاد است.

مدیر عامل AMD، در یکی از رویدادهای مرتبط اعلام کرد که نسل بعدی تراشه اگزینوس به فناوری سایه زنی و ری تریسینگ مجهز خواهد بود. این امکان، به وسیله استفاده از پردازنده گرافیکی AMD فراهم خواهد شد. ما انتظار داریم که این تراشه، به عنوان قلب تپنده برخی از گوشی‌های هوشمند و حتی پرچمداران به کار گرفته شود.

نظر شما در مورد این تراشه با نام احتمالی اگزینوس ٢٢٠٠ چیست؟ آیا چنین افت عملکردی طبیعی است؟ چه نظری در مورد برتری این پردازنده گرافیکی دارید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم