زوميت/ اپل برقراري تماس ويديويي با ديگر پلتفرم‌ها را از طريق فيس اپ ممکن کرده؛ اين بدان معنا است که کاربران سرانجام مي‌توانند به‌نوعي از فيس تايم در ويندوز استفاده کنند. 
   
اپل در iOS 15 ، iPadOS 15 و macOS 12 فيس تايم را براي برقراري تماس ويديويي با سيستم‌هاي عامل‌ ديگر از جمله اندرويد در دسترس قرار دارد؛ اما بدين منظور  هيچ نوع اپي براي

فيس تايم در ويندوز منتشر نکرده است و در عوض هر شخصي که داراي آيفون، آيپد يا مک باشد مي‌تواند لينک‌ دعوت ايجاد کند که با گوگل کروم يا مايکروسافت اج در ويندوز کار مي‌کند. اين يعني شروع تماس فيس تايم از ويندوز امکان‌پذير نيست؛ اما مي‌توان به‌عنوان گيرنده تماس به يکي از آن‌ها پيوست. در اين مطلب از زوميت به شما روش استفاده از فيس تايم در ويندوز را خواهيم آموخت.

استفاده از فيس تايم در ويندوز
براي شروع بايد يکي از مرورگرهاي گوگل کروم يا مايکروسافت اج را روي ويندوز نصب کنيد. سپس براي برقراري تماس، فردي که آيفون يا آيپد دارد بايد به‌عنوان تماس‌گيرنده وارد اپ فيس‌تايم شود و از قسمت بالايي صفحه روي دکمه Create Link بزند.

لينک دعوت مي‌تواند از هر طريقي براي کاربر ويندوز ارسال شود.

براي ارسال لينک دعوت از طريق مک اگر تماس‌گيرنده از macOS 12 و بالاتر استفاده مي‌کند، مي‌تواند دکمه Create Link را در قسمت بالايي اپ فيس تايم پيدا کند و سپس لينک را از هر طريقي که دوست دارد با ويندوز به اشتراک بگذارد.

پس از اين، شما به‌عنوان کاربر ويندوز لينکي به‌ شکل facetime.apple.com از تماس‌گيرنده دريافت خواهيد کرد.

لينک دريافتي را با يکي از مرورگرهاي گوگل کروم يا مايکروسافت اج باز کنيد. سپس اسم خود را در کادر وارد و روي Continue کليک کنيد.

اکنون در پايين صفحه‌اي که ظاهر مي‌شود بايد روي دکمه Join کليک کنيد.

پيش از اينکه بتوانيد به تماس ويديويي بپيونديد، ابتدا فرد تماس‌گيرنده بايد درخواست شما را تأييد کند.

پس از ورود به صفحه تماس گزينه‌هايي مانند Full Scree ،Mute Microfphone و Show / Hide Video را در نوار ابزار مشاهده خواهيد کرد که گزينه‌هاي معمولي کنفرانس ويديويي هستند.

چيزي که مشاهده مي‌کنيد به‌نوعي نسخه‌ي مرورگر فيس تايم براي ويندوز است. پس از اتمام تماس روي دکمه Leave کليک کنيد.

فيس‌تايم وب يک برنامه بومي نيست؛ اما کيفيت بسيار خوبي دارد. البته بهتر بود کاربران ويندوز هم بتوانند برقرارکننده تماس در فيس تايم باشند؛ اما صرفاً گيرنده تماس بودن هم براي شروع گزينه‌ي چندان بدي نيست.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم