گجت نيوز/ کيوسک هوشمند سامسونگ – Samsung Kiosk ‌به تازگي در ۱۲ کشور مختلف عرضه شده و مزايا زيادي را براي کسب و کارها و خريداران به همراه دارد.

در فوريه سال ۲۰۲۱، سامسونگ از راه‌حل ابتکاري خود براي سفارش محصولات مختلف به نام Samsung Kiosk رونمايي کرد. اين سيستم هوشمند به صاحبان فروشگاه‌ها اجازه مي‌دهد تا براي محدود کردن ارتباط بين مشتري‌ها و فروشندگان، يک بستر سفارش و پرداخت کارآمد را در مرکز خريد خود مستقر کنند. اين محصول چندي پيش به بازار داخلي سامسونگ در کره ورود پيدا کرد اما پيش‌بيني مي‌شد که تا اواسط سال جاري، در کشورهاي منتخب عرضه شود. هم‌اکنون کيوسک هوشمند سامسونگ در ۱۲ کشور مختلف جهان راهي بازار شده است.

کيوسک هوشمند سامسونگ را مي‌توان به عنوان بخشي از واکنش‌هاي اين شرکت نسبت به ويروس کرونا دانست. ويروسي که از سال ۲۰۲۰ به سراسر جهان شيوع پيدا کرد و در حال حاضر برخي از کشورها، با موج سوم آن دست و پنجه نرم مي‌کنند. ۱۲ کشوري که فعلاً براي راه‌اندازي اين محصول انتخاب شده‌اند عبارت‌اند از: استراليا، اتريش، بلژيک، کانادا، ايرلند، سنگاپور، اسپانيا، هلند، انگلستان، ولز، اسکاتلند و ايالات متحده آمريکا. سامسونگ در آينده کشورهاي پيشتري را پوشش خواهد داد.

اين محصول حکم يک موبايل همه‌کاره را دارد که درون يک دستگاه قرار گرفته است. سيستمي هوشمند که بستر سفارش، پرداخت در محل و دريافت هزينه را براي مشتريان و صاحبان فروشگاه‌ها فراهم مي‌کند. کيوسک هوشمند سامسونگ از يک صفحه نمايش تعاملي ۲۴ اينچي با طراحي مدولار بهره مي‌برد که شامل مجموعه‌اي گسترده از گزينه‌هاي پرداخت براي امور فروشگاهي است.

در حال حاضر به صورت حضوري يا با استفاده از سيستم‌هاي پرداخت عمده مانند Mastercard، Visa، Europay و ساير موارد مي‌توان پرداخت را انجام داد. از ديگر ويژگي‌هاي کيوسک هوشمند سامسونگ مي‌توان به شناسايي کد QR، پشتيباني از چاپ بارکد با استفاده از چاپگر داخلي دستگاه، يک نمايشگر ايمن بهداشتي و ضد ميکروبي و… اشاره کرد.

قسمت نرم‌افزاري کيوسک هوشمند سامسونگ، شامل يک سيستم عامل مبتني‌بر لينوکس اوپن سورس بوده که توسط Tizen طراحي شده است. علاوه‌بر موارد فوق، اين سيستم عامل از اکثر اپليکيشن‌هاي شخص ثالث نيز پشتيباني مي‌کند. در مجموع به نظر مي‌رسد که با گسترش Samsung Kiosk در بيشتر کشورهاي دنيا و خطرات ناشي از پاندمي کرونا، مي‌توان با ايمني و سهولت بيشتري وارد فروشگاه‌ها شد و با خيالي راحت به خريد کردن پرداخت.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم