ترنجي/ زير مجموعه پرفروش شيائومي، يعني ردمي، داراي يک سري با نام K است. در اين سري، طيف گسترده‌اي از گوشي‌هاي هوشمند رونمايي مي‌شود. پيش از اين، شاهد رونمايي از ردمي K30 Ultra در چين بوديم. اما اکنون، زمان لو رفتن مشخصات ردمي K40 Ultra رسيده است تا شاهد معرفي يک جايگزين براي اين دستگاه جذاب باشيم.

مشخصات ردمي K40 Ultra
ردمي سال گذشته و در چين، از گوشي جديد خود با نام Redmi K30 Ultra رونمايي کرد. به همين ترتيب، سري جديدي از گوشي‌هاي با ارزش خريد بالاي ردمي پا به عرصه وجود نهادند. از مشخصات کليدي اين دستگاه، مي‌توان به بهره گيري از تراشه Dimensity 1000 Plus و دوربين سلفي پاپ آپ اشاره کرد.

حال، ظاهراً ردمي در نظر دارد تا با رونمايي از Redmi K40 Ultra، جانشين اين گوشي را وارد بازي کند. بر اساس گزارشي از سوي Mysmartprice، شيائومي و زير مجموعه‌هاي آن، گوشي‌هاي به صرفه‌اي را طي سال جاري ميلادي روانه بازار کرده‌اند. همچنين اين کمپاني، گوشي‌هاي پريميوم و بالا رده جذابي را معرفي کرده است. حال، گفته مي‌شود که ردمي هم مي‌خواهد از گوشي جديد خود در رنج گوشي‌هاي بالا رده رونمايي کند. بر اساس اطلاعات فاش شده جديد، مشخصات ردمي K40 Ultra لو رفته است. حال بر اساس اين مشخصات فني لو رفته از دستگاه رونمايي نشده ردمي، به چه نتايجي مي‌رسيم؟

خب، اولين موضوع، اين است که شيائومي و زير مجموعه آن ردمي، قصد متوقف شدن را ندارند. چرا که همچنان گروه بزرگي از گوشي‌هاي هوشمند جديد اين کمپاني، در راه است. حال، يکي از اين گوشي‌ها، ردمي K40 Ultra نام دارد. برخي از مشخصات فني اين دستگاه، توسط افشاگر معروف چيني، Digital Chat Station لو رفته است. بر اساس گفته‌هاي اين افشاگر، ردمي K40 Ultra به يک نمايشگر با رفرش ريت ١٢٠ هرتزي مجهز خواهد شد. اين افشاگر، جزئيات بيشتري را در مورد نمايشگر گوشي ردمي K40 Ultra به اشتراک نگذاشته است.

در هر صورت، ما حدس مي‌زنيم که اين دستگاه، به نمايشگري ۶.۶٧ اينچي با پنل AMOLED مجهز شود. همچنين اين دستگاه، داراي دوربين اصلي ۶۴ مگاپيکسلي خواهد بود که نکته جذاب و عجيبي نيست. مانند بخش قبل، جزئيات ديگري از سيستم دوربين Redmi K40 Ultra انتشار نيافته است. اما ممکن است شاهد به کارگيري سيستم دوربين اصلي سه گانه يا چهارگانه در اين گوشي تازه وارد باشيم. به هر حال، با گذشت زمان جزئيات بيشتري از اين گوشي به دستمان خواهد رسيد.

در ادامه، گفته شده است که دستگاه جديد ردمي داراي باتري ۵,٠٠٠ ميلي آمپر ساعتي خواهد بود. شارژر اين دستگاه، توان ۶٧ واتي دارد. به همين ترتيب، شارژر اين دستگاه با پرچمدار شيائومي، يعني Mi 11 Ultra يکسان است. تراشه اين گوشي، توسط مدياتک توسعه يافته است. مدل دقيق آن، مشخص نيست. اين تراشه، MT 689X است که احتمالاً در آينده بيشتر در مورد آن صحبت خواهيم کرد. اما يک نکته مهم وجود دارد. ردمي قصد دارد تا از K40 Ultra براي رقابت با وان پلاس نورد ٢ رونمايي کند. گوشي وان پلاس نورد ٢، به تراشه مدياتک Dimensity 1200 تجهيز مي‌شود.

توجه داشته باشيد که وجود Redmi K40 Ultra، همچنان به صورت رسمي از سوي ردمي تأييد نشده است و اين موارد، تنها در حد يک شايعه هستند. اما چيزي که مي‌دانيم، اين است که ردمي مي‌خواهد به سراغ سري Redmi K50 خود برود. رونمايي از آخرين گوشي در سري Redmi K40 نيز، دور از انتظار نيست.

به نظر شما ردمي K40 Ultra چطور است؟ آيا مشخصات کليدي اين دستگاه مورد پسند شما واقع شده است؟ فکر مي‌کنيد که ردمي چه برچسب قيمتي را بر روي اين دستگاه قرار مي‌دهد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم