نماد آخرین خبر

سرعت درگاه کارت حافظه مک‌بوک پرو M1X سه برابر کارتخوان SD خواهد بود

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
سرعت درگاه کارت حافظه مک‌بوک پرو M1X سه برابر کارتخوان SD خواهد بود

باشگاه خبرنگاران/ شرکت اپل اعلام کرده که مدل هاي بعدي MacBook Pro از درگاه کارت حافظه SD UHS-II برخوردار هستند.
به گزارش اپل ترک؛ مک بوک‌ها از سال ۲۰۱۶ فقط با درگاه‌هاي USB نوع C به بازار عرضه مي‌شوند، اما انتظار مي‌رود نسل جديد لپ تاپ‌هاي شرکت اپل قابليت‌هاي HDMI، SD Card و MagSafe و همينطور کارتخوان UHS-II را که سرعت خواندن بسيار سريع تري را ارائه مي‌دهد، خواهند داشت.
 
يک يوتيوبر معروف به نام لوک مياني اعلام کرد که اپل مدل‌هاي مختلف مک بوک پرو M1X را به کارت خوان UHS-II مجهز مي‌کند. اين کارتخوان به مک بوک‌ها اجازه مي‌دهد با حداکثر سرعت ۳۱۲ مگابايت بر ثانيه فايل‌ها را جا به جا کنند که اين سرعت تقريبا سه برابر بيشتر از سرعت کارتخوان‌هاي SD معمولي است.

دو مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اينچي نسل بعد اپل درگاه USB 4 هم دارند که استاندارد تاندربولت را پشتيباني مي‌کند و مي‌توان انتظار داشت سرعت انتقال داده در همه درگاه‌ها افزايش پيدا کند. البته اپل اعلام کرد که کاربران بايد کارت حافظه‌اي داشته باشند که از اين فناوري پشتيباني کند تا بتوانند از تمام توان کارتخوان‌هاي جديد مک بوک‌ها استفاده کنند و در غير اينصورت سرعت مانند قبل و محدود مي‌ماند. اپل تاکنون دوبار ديگر نيز از اين کارت خوان در دستگاه‌هاي آي‌مک پرو و نسخه به‌روز شده آي‌مک ۲۷ اينچي استفاده کرده بود.


مک بوک پرو M1X تغييرات متنوع ديگري هم نسبت به نسل قبلي دارد که بزرگترين آن احتمالا حذف تاچ بار خواهد بود. قبلا شايعاتي مبني بر عرضه قابليت‌هاي مختلف مثل درگاه HDMI، استفاده از نمايشگر Mini-LED و درگاه شارژ مگ سيف منتشر شده بود که بايد ديد که کدام يکي از اين ويژگي‌ها به نسخه نهايي مک بوک نسل آينده راه پيدا خواهند کرد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره