نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
موبایل و بازی

واکنش جالب وان پلاس به تقلب در بنچمارک GeekBench

منبع
ترنجي
بروزرسانی

ترنجي/ ما پيش از اين موارد زيادي را از تقلب گوشي‌هاي هوشمند برندهاي مختلف ديده بوديم. برخي از گوشي‌هاي کمپاني وان پلاس، از مطرح‌ترين آن‌ها هستند. حال، پس از موضوع تقلب OnePlus 9 Pro در بنچمارک GeekBench، وان پلاس به صورت رسمي به اين موضوع واکنش نشان داده است. در ادامه، به اظهارات وان پلاس در مورد اين موضوع خواهيم پرداخت.

واکنش رسمي وان پلاس در مورد تقلب OnePlus 9 Pro و حذف آن از گيک بنچ
همان طور که گفتيم، پيش‌تر وان پلاس با اتهام تقلب مواجه شده بود. اين ادعا، مربوط به OnePlus 9 Pro بود. طبق اين ادعا، گفته مي‌شد که وان پلاس در تمام سناريوها از قدرت متعادلي استفاده نمي‌کند. به همين صورت، با شناسايي سناريوي بنچمارک، قدرت گوشي بيش از حد بالا مي‌رود. تراشه اين گوشي، Snapdragon 888 است.

اما ما در نهايت، با واکنش رسمي وان پلاس روبه‌رو هستيم. به نقل از Gsmarena، وان پلاس طي هفته گذشته، دچار يک جنجال ناخوشايند شد. اين مشکل، مربوط به بخش عملکرد گوشي OnePlus 9 Pro و OnePlus 9 بود. ظاهراً اين دو گوشي، با مشکل افت عملکرد حتي در برنامه‌هاي عادي مواجه هستند. حال خوشبختانه وان پلاس رسماً به اين موضوع واکنش نشان داده است. اين کمپاني، موضوع را به طور مفصل تشريح کرده است. آن‌ها به روش خود و آن طور که فکر مي‌کنند قابل تفهيم است، دلايل اين مشکل را توضيح داده‌اند. اين بيانيه، طولاني‌تر از بيانيه‌اي است که گيک بنچ صادر کرده است! در نهايت، اين شما و اين هم بخشي از بيانيه وان پلاس:

“در سال‌هاي اخير عملکرد تراشه‌هاي گوشي‌هاي هوشمند به جايي رسيده است که در بسياري از سناريوها، مانند وب گردي، بازي‌هاي روزمره و بسياري از کارهاي ساده، قدرت آن‌ها در حال تلف شدن است. با توجه به اين موضوع، تيم ما چاره انديشي کرده است. بنابراين، ما عملکرد تراشه را در چنين سناريوهايي متعادل کرديم تا شاهد اتلاف انرژي نباشيم. از سوي ديگر، اين امر موجب توليد حرارت و آزار ديدن کاربر مي‌شود. به عبارت دقيق‌تر، ما مي‌خواهيم عملکردي مطابق خواسته برنامه را ارائه دهيم. ما اصولاً در همين تست‌ها که در مورد عملکرد وان پلاس ٩ پرو بودند، ديديم که خبري از توليد حرارت اضافي و اتلاف انرژي نيست.“
ما پيش از اين، گفته بوديم که Anandtech، موضوع تقلب OnePlus 9 Pro را مطرح کرده بود. حال نويسنده مطلب مذکور، ظاهراً واکنشي را به اين بيانيه نشان داده است. بر اساس اظهارات او، اين مطالب، تنها بحث‌هاي حاشيه‌اي خنده دار هستند. او مي‌گويد که اين موضوع محدوديت عملکرد، تقريباً هيچ خاصيتي ندارد. چرا که در کل، عمر باتري اين گوشي فرقي نمي‌کند. بر اساس بررسي‌هاي او، تفاوت عملکرد وان پلاس ٩ پرو در اين دو حالت، تنها به ٣ دقيقه دوام باتري بيشتر منتهي مي‌شود! بنابراين، حداقل در بررسي‌هاي اين نويسنده، ادعاي وان پلاس رد مي‌شود. به همين دليل ممکن است شاهد واکنش وان پلاس به اين موضوع نيز باشيم.

اما واکنش اين فرد، به همين جا ختم نشده است. او در ادامه به وان پلاس پيشنهادي داده است. اين پيشنهاد، مبني بر استفاده از باتري‌هاي بزرگ‌تر براي دستيابي به عمر باتري بيشتر براي عدم ايجاد محدوديت عملکرد است. در کل، وان پلاس نبايد تصميم به ايجاد محدوديت در برنامه‌هاي خود بگيرد.

پيشنهاد ما، اين است که وان پلاس، يک حالت Performance را وارد اين گوشي کند. به همين صورت، کاربر مي‌تواند به صورت دلخواه تصميم به ايجاد يا عدم ايجاد محدوديت بگيرد. بنابراين، اين موضوع مي‌تواند بهترين راه حل وضعيت فعلي باشد. در نهايت، وان پلاس مي‌گويد که با شناسايي خواسته‌هاي برنامه، عملکرد تراشه را تنظيم مي‌کند. بنابراين، با بالا رفتن خواسته برنامه، عملکرد تراشه بهتر مي‌شود. شما مي‌توانيد در تصوير زير، متن کامل بيانيه رسمي وان پلاس را بخوانيد:

واکنش وان پلاس به موضوع تقلب OnePlus 9 Pro

نظر شما در مورد بيانيه وان پلاس چيست؟ واقعاً تقلب OnePlus 9 Pro موضوع مهمي است؟ شما فکر مي‌کنيد که حق با کدام طرف اين بحث است؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم