نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
موبایل و بازی

در اندروید چگونه پراستفاده‌ترین اپ‌های خود را پیدا کنیم

منبع
زوميت
بروزرسانی

زوميت/ اگر دوست داريد براي نظارت بر عملکردتان بدانيد در گوشي اندرويدي خود از کدام برنامه‌ها بيشتر استفاده مي‌کنيد، مي‌توانيد از ابزار Digital Wellbeing اندرويد استفاده کنيد.
   
تلفن‌هاي هوشمند زندگي ما را ساده‌تر کرده‌اند؛ اما استفاده بيش از حد از آن‌ها مسئله‌اي است که بسياري از مردم را نگران کرده. اگر کنجکاو هستيد بدانيد کدام برنامه‌ها بيشترين زمان شما را به خود اختصاص مي‌دهند، در اين مطلب آموزشي به شما روش مشاهده پراستفاده‌ترين اپ‌‌ها در دستگاه اندرويدي را با استفاده از ابزار Digital Wellbeing آموزش خواهيم داد.

بسياري از دستگاه‌هاي اندرويدي داراي قابليت و ابزاري به نام Digital Wellbeing هستند. اين ابزار به شما کمک مي‌کند از گوشي همراه خود به روشي سالم و درست استفاده کنيد. قسمتي از اين قابليت مي‌تواند اطلاعاتي در مورد نحوه استفاده شما از دستگاه ارائه بدهد. به کمک اين ابزار کاربران مي‌توانند ببينند که از کدام برنامه‌ها بيشتر استفاده مي‌کنند و رفتارهاي ناسالم احتمالي خود را شناسايي و اصلاح کنند.

مشاهده پراستفاده‌ترين برنامه‌ها در سامسونگ گلکسي
صفحه گوشي را پايين بکشيد و روي آيکون تنظيمات (چرخ‌دنده) ضربه بزنيد.

در صفحه تنظيمات پايين بياييد و وارد Digital Wellbeing and Parental Controls شويد

از بخش بالايي سمت راست روي آيکون نمودار ضربه بزنيد.

در اينجا مي‌توانيد تحليل هفتگي برنامه‌هايي که بيشترين استفاده را از آن‌ها داشته‌ايد، مشاهده کنيد. نمودار ميله‌اي همچنين زمان روشن بودن و استفاده از صفحه‌نمايش (screen time) را براي هر روز هفته نشان مي‌دهد.

مشاهده پراستفاده‌ترين برنامه‌ها در گوگل پيکسل
صفحه را دو مرتبه به پايين بکشيد و سپس روي آيکون تنظيمات کليک کنيد.

در صفحه تنظيمات پايين بياييد و وارد Digital Wellbeing & Parental Controls شويد.

در بالاي صفحه يک دايره مشاهده خواهيد کرد که در مرکز آن زمان روشن بودن و استفاده از صفحه‌نمايش (screen time) نشان داده شده است. در اطراف اين حلقه تمام اپ‌هايي که  استفاده کرده‌ايد بارنگ‌ها و اندازه متفاوت نشان داده شده‌اند. روي مرکز دايره ضربه بزنيد.

توجه کنيد که اگر پيش‌تر به اين بخش مراجعه نکرده باشيد ممکن است نياز باشد که براي مشاهده وضعيت خود روي Show Info ضربه بزنيد.

در مرحله بعدي يک نمودار ميله‌اي مشاهده خواهيد کرد که زمان استفاده شما از صفحه را در مقايسه با روزهاي گذشته نشان مي‌دهد. در زير اين نمودار مي‌توانيد فهرستي از برنامه‌هاي پرکاربرد و پراستفاده را مشاهده کنيد.

با استفاده از فلش‌هايي که زير نمودار قرار دارد، مي‌توانيد بين روزهاي مختلف حرکت کنيد تا پراستفاده‌ترين برنامه‌هاي خود را در گوگل پيکسل مشاهده کنيد.

***


با کمک ابزار Digital Wellbeing مي‌توانيد عادات استفاده از گوشي هوشمند خود را تغيير بدهيد و در صورت تمايل در آن تغييراتي ايجاد کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره