نماد آخرین خبر

سیستم هوشمند ردیابی خواب در نسل آینده دستیار صوتی آمازون

منبع
انتخاب
بروزرسانی

انتخاب/ جديدترين نمايشگر هوشمند Google Nest Hub توانايي رديابي عادات خواب کاربران را با استفاده از رادار دارد و اکنون به نظر مي‌رسد که آمازون ويژگي مشابهي را براي دستگاه‌هاي اکو خود آماده کرده است.
 
همانطور که توسط بلومبرگ گزارش شده است، آمازون به منظور "فعال کردن ويژگي‌هاي رديابي خواب بدون تماس"، به کميسيون ارتباطات فدرال (FCC) در ايالات متحده درخواست اجازه استفاده از سنسور رادار در محصولات آينده خود را داده است.

در بازار پر رقابت دستيار‌هاي صوتي، آمازون اکو سعي دارد با الگو برداري از دستيار صوتي گوگل، موفقيت‌هاي بيشتري کسب کند. استفاده از سنسور‌هاي رادار در رديابي خواب مي‌تواند آگاهي و مديريت بهداشت خواب را بهبود بخشد، که به نوبه خود مي‌تواند براي بسياري از کاربران  مزاياي قابل توجهي براي سلامتي ايجاد کند. حسگر‌هاي راداري به مصرف کنندگان اين امکان را مي‌دهند تا مشکلات احتمالي خواب را تشخيص دهند.

در واقع در محصولات داراي سنجشگر راداري مشابه، مانند نسخه گوگل نيز به تمين نکات اشاره شده است و گوگل از همين فناوري در گجت‌هاي خود استفاده مي‌کند (براي استفاده از اين قابليت بايد تمام مقررات بهداشتي و ايمني معمول را رعايت کرد.)

سيستم رادار  گوگل در ابتدا Project Soli ناميده مي‌شد (قبل از اينکه در Pixel ۴ ظاهر شود). در حالي که سنسور‌هاي رادار در Pixel ۵ گنجانده نشده بودند، گوگل قول داده است که به اين فناوري پايبند است و قرار است در محصولات آينده به نمايش درآيد.

پرونده‌اي که آمازون در FCC ثبت کرده است، جزئيات ديگري درباره چگونگي تصميم آمازون براي استقرار سنسور‌هاي رادار در دستگاه‌هاي آينده خود يا آنچه که مي‌توانيم از بلندگوي هوشمند بعدي اکو انتظار داشته باشيم، نشان نمي‌دهد، اما به نظر مي‌رسد واضح است که مي‌خواهد با آنچه جديدترين Google Nest Hub ارائه مي‌شود، مطابقت داشته باشد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم