نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
موبایل و بازی

آیا راهی برای بازگرداندن منوی استارت ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ هست؟

منبع
گجت نيوز
بروزرسانی
آیا راهی برای بازگرداندن منوی استارت ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ هست؟

گجت نيوز/ بسياري از کاربران علاقه‌اي به طراحي جديد استارت منو ويندوز ۱۱ ندارند. آيا راهي براي بازگرداندن منوي استارت ويندوز ۱۰ به اين نسخه وجود دارد؟

هميشه تغيير منوي استارت ويندوز يکي از بحث برانگيزترين تغييرات اين سيستم عامل بوده است و هيچوقت هم منوي استارت در هيچ نسخه‌اي از ويندوز توسط عموم کاربران پذيرفته نشده است. از چينش دو جداره گرفته تا صفحه استارت هوشمند شبيه به تبلت‌ها در ويندوز ۸ و طراحي ادغام شده اين دو نسخه در ويندوز ۱۰، هيچگاه کاربران نسبت به منوي استارت جديد ويندوز اتفاق نظر نداشته‌اند.

ويندوز ۱۱ نيز در اين مورد تفاوتي با نسخه‌هاي ديگر ويندوز ندارد و متأسفانه مايکروسافت براي کاربراني که علاقه‌اي به منوي استارت جديد ندارند و به دنبال بازگرداندن منوي استارت ويندوز ۱۰ هستند، راهکاري نگذاشته است.

بعد از دسکتاپ، منوي استارت رايج‌ترين دروازه استفاده از ويندوز است. اگر کاربر حرفه‌اي نباشيد، مي‌توانيد از طريق اين منو به تمام برنامه‌هاي نصب کرده خود يا فايل‌هاي ذخيره شده در ويندوز دسترسي پيدا کنيد. البته که طي ساليان اخير امکانات بيشتري مثل جستجوي محلي و تحت وب نيز به اين منو اضافه شده است، اما طراحي آن نيز تغييرات قابل توجهي داشته است.

اين بار در ويندوز ۱۱ تغييرات استارت منو چيزي فراتر از يک بازطراحي ساده بوده است. در حالي که تا پيش از اين تمرکز منوي استارت در تمام نسخه‌ها بيشتر روي اپليکيشن‌ها بود، اما تراکم اطلاعات در منوي جديد باعث شده جستجو کردن آسوده‌تر از هر زماني شود. شايد مايکروسافت تصور کرده است که اين روزها همه به جاي گزينه‌هاي ساختار يافته، با جستجو کردن بيشتر آشنايي دارند و به همين خاطر منوي استارت ويندوز جديد خودش را هم با اين تفکر در ذهنش طراحي کرده است.

چه بخواهيم چه نخواهيم، بسياري از کاربران علاقه‌اي به اين سبک طراحي منوي استارت در ويندوز جديد ندارند. راهي پيدا شده بود که از طريق تنظيمات رجيستري ويندوز مي‌توانستيد منوي استارت ويندوز ۱۰ را به ويندوز ۱۱ بازگردانيد. اما مايکروسافت با انتشار بيلد ۲۲۰۰۰.۶۵ جلوي اين راه را هم گرفته است تا گروه آزمايش کنندگان اين ويندوز تمام تمرکزشان را روي منوي استارت جديد اين سيستم عامل قرار دهند. اگرچه مايکروسافت اجازه مي‌دهد نوار وضعيت جديد ويندوز را به سمت چپ نيز ببريد.

البته هنوز خيلي زود است که بخواهيم در مورد ويندوز ۱۱ قضاوت کنيم. استارت منو و نوار وضعيت جديد هنوز تا تکميل شدن و رفع باگ‌هايشان کار دارند. شايد در نسخه نهايي اين ويندوز مايکروسافت گزينه‌اي براي بازگرداندن منوي استارت به نسخه کلاسيک آن را هم اضافه کند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره