نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
موبایل و بازی

کاربران گوگل در موج گرما چه چیزهایی را بیشتر جست‌وجو کرده‌اند؟

منبع
گجت نيوز
بروزرسانی
کاربران گوگل در موج گرما چه چیزهایی را بیشتر جست‌وجو کرده‌اند؟

گجت نيوز/ موج گرما، باعث راهي شدن صدها تن از شهروندان آمريکاي شمالي به بيمارستان‌ها شده است؛ به همين علت، گوگل داده‌هاي مربوط به گرمايش زمين را منتشر کرد.

تغييرات آب و هوايي و گرماي بي‌سابقه در آمريکاي شمالي و ساير نقاط در دنيا، باعث شده موضوع حياتي گرمايش جهاني زمين – Global warming نگران کننده باشد. طبق داده‌هاي رسمي، موج گرماي بي‌سابقه در ايالات متحده و کانادا در روزهاي اخير موجب راهي شدن صدها تن به بيمارستان، مرگ ده‌ها تن و در آتش سوختن برخي از جنگل‌هاي اين دو کشور شده است.

موج گرما بي‌سابقه در آمريکا و کانادا
موج گرماي بي‌سابقه‌اي برخي از مناطق آمريکاي شمالي مانند اقيانوس آرام شمال غربي (اين منطقه معمولا دما ملايم و شرايط معمولا باراني را تجربه مي‌کند) تحت تاثير خود قرار داده و گوگل را مجاب به استفاده از داده‌هاي انبوه خود به منظور بررسي اصطلاحاتي‌ کرده که طي دهه‌هاي گذشته در هنگام بروز امواج گرما استفاده مي‌کرد.

طبق داده‌هاي منتشر شده، موج گرما در بسياري از نقاط آمريکا و کانادا رکورد جديدي از خود به جا گذاشته است؛ به طوري که بسياري از ايالت‎‌هاي آمريکا حتي آن‌هايي که اين درجه از گرما را معمولا تجربه نمي‌کردند، براي چندين روز متوالي گرماي بيشتر از ۳۷ سانتي گراد ( معادل ۱۰۰ فارنهايت) را بايد متحمل شوند. محققان آمريکايي‌ مي‌گويند، اقيانوس آرام شمال غربي، تنها يک نمونه از مناطقي به شمار مي‌‎آيد که از بابت موج گرماي بي‌سابقه به شدت آسيب ديده است. گفتني است که شهروندان ايالت‌هاي واشنگتن (Washington) (که معمولا شرايط باراني در آن جا حاکم است) و اورگون (Oregon) به دليل گرماي بي‌سابقه در اين مناطق، چاره‌اي جز روي آوردن و خريد وسايل سرمايشي – کولر ندارند!


همان طور که انتظار مي‌رود، با افزايش تقاضا براي خريد وسايل سرمايشي در ايالات متحده و کانادا، تعداد جست‌وجوهاي انجام شده پيرامون اين موضوع در گوگل هم رشد تصاعدي را به خود ديده است. آن طور که داده‌هاي گوگل مي‌گويد، جست‌وجوهاي مربوط به خدمات و راه‌اندازي وسايل سرمايشي از مهم‌ترين آن‌ها است. کمپاني اخيرا گوگل مواردي که کاربران در موج گرما بيشتر جستجو کرده‌اند را به اشتراک گذاشته است؛ نتايج حاکي از رشد چشم گير راه‌اندازي وسايل سرمايشي نسبت به مدت زمان‌هاي مشابه سال‌هاي گذشته است.

به علاوه بر وسايل سرمايشي، داده‌هاي گوگل حاکي از افزايش جست‌وجو پيوسته «موج گرما» در بين کاربران آمريکايي و کانادايي است. اين اصطلاح به استناد داده‌هاي تاريخي دهه‌هاي گذشته (از جمله محتواي کتاب‌ها و ساير رسانه‌هاي چاپي از طريق گوگل Books)، از سال ۱۸۰۰ ميلادي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. با اين حال، بر اساس داده‌هاي گوگل، استفاده گسترده از اين اصطلاح تنها به چند دهه اخير بر مي‌گردد.

گرمايش زمين، در سال‌هاي گذشته از مرز هشدار هم گذشته و داد بسياري از مردم آسيب ديده محلي و گروه‌هاي فعال در حوزه محيط زيست را هم درآورده است. آن طوري که برخي از محققان، براين باورند که اگر گرمايش زمين به گونه‌ايي که امروز در جريان است، ادامه پيدا کند، زندگي در سال‌هاي آينده نه تنها براي حيوانات، بلکه براي انسان‌‌ها هم ممکن است تا مرز ناممکن پيش برود! نظرات خود درباره موج گرما را با ما به اشتراک بگذاريد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر