گيم فا/ اگر به خاطر داشته باشيد، مدتي پيش بازي Resident Evil Village بر روي رايانه‌هاي شخصي کرک شد و کاربران گزارش کردند که اين نسخه بهتر از نسخه اورجينال بازي اجرا مي‌شود. پس از اين ادعا، ديجيتال فاندري (Digital Foundry) کرک جديدترين نسخه‌ي Resident Evil را امتحان کرد و به نتايج جالبي رسيد. بله، استفاده از کرک Resident Evil Village به تجربه‌ي بهتري منجري مي‌شود. حال ظاهراً کپکام (Capcom) به اين موضوع واکنش نشان داده است.

آزمايش ديجيتال فاندري نشان داد که نسخه‌ي کرک شده‌ي Resident Evil Village فاقد مکث‌هاي تمام نشدني نسخه‌ي اصلي است. در نظر داشته باشيد که نسخه‌ي کرک شده نرخ فريم شما را افزايش نمي‌دهد. از نظر عملکرد، هر دو نسخه در اکثر موارد به صورت مشابه اجرا مي‌شوند. با اين حال، در برخي موارد، زمان بيشتري طول مي‌کشد تا نسخه‌ي اصلي بتواند يک فريم را رندر کند؛ موضوعي که به يک مکث ناگهاني منجر شده و به تجربه‌ي روان بازي آسيب مي‌زند.

ديجيتال فاندري توضيح داد که اين مکث‌ها اصلاً در نسخه‌ي کرک شده ديده نمي‌شوند. اگرچه با اطمينان کامل نمي‌توان اين موضوع را اثبات کرد، اما به نظر مي‌رسد که پردازش‌هاي DRM در برخي لحظات بر روي عملکرد بازي Resident Evil Village تاثير مي‌گذارند و اين مکث‌ها را به وجود مي‌آورند. با اين حال، در نظر داشته باشيد که حتي ممکن است مشکل از قفل Denuvo و يا حتي DRM اختصاصي کپکام نيز نباشد.

در حال حاضر تنها مي‌توان گفت که نسخه‌ي کرک شده فاقد مشکل مکث‌هاي ناگهاني در نسخه‌ي اصلي Resident Evil Village است. خبر خوب اين است که پوشش گسترده‌ي اين موضوع، سبب شده است تا کپکام نيز بيانيه‌اي را در اين مورد منتشر کند. طبق گزارش‌هاي ديجيتال فاندري و وب‌سايت PC Gamer، کپکام در حال کار بر روي يک به‌روزرساني است که به زودي منتشر خواهد شد.

جالب است بدانيد که کپکام در نهايت قفل Denuvo را از بازي‌هاي خود حذف خواهد کرد. قفل بازي‌هاي Devil May Cry 5 و Resident Evil 7 به ترتيب تقريباً يک سال و دو سال پس از عرضه حذف شدند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم