گيم فا/ اگر به خاطر داشته باشيد، شرکت اي‌ام‌دي (AMD) مدتي پيش اعلام کرد که تعدادي از بازي‌ها از جمله Resident Evil Village، قابليت FidelityFX Super Resolution را در آينده دريافت خواهند کرد. حال آن روز براي بازي تحسين شده‌ي کپکام (Capcom) فرا رسيده است. اين ناشر ژاپني به تازگي تاييد کرده است که به‌روزرساني جديد نسخه‌ي رايانه‌هاي شخصي Resident Evil Village، قابليت FSR را به بازي اضافه مي‌کند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوي کپکام، FSR به بازي‌بازان اجازه مي‌دهد تا Resident Evil Village را نرخ فريم بيشتري تجربه کنند؛ موضوعي که در يک بازي اکشن اول شخص که به واکنش‌هاي سريع بازي‌باز نياز دارد، از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. علاوه بر اين، کپکام مي‌گويد که به‌روزرساني اخير Resident Evil Village، « با اعمال برخي تغييرات، تکنولوژي Anti-piracy را بهينه مي‌کند»

مدتي پيش مشخص شد که نسخه‌ي کرک شده‌ي Resident Evil Village عملکرد بهتري را در مقايسه با نسخه‌ي اصلي ارائه مي‌دهد. طبق گمانه‌زني‌هاي انجام شده توسط بازي‌بازان و کارشناسان، استفاده از قفل DRM به عملکرد ضعيف بازي منجر شده است. حال اين طور که به نظر مي‌رسد، توسعه‌دهندگان مشکل عملکرد بازي را رفع کرده‌اند. با اين حال، تا زمان ارزيابي تاثير اين به‌روزرسان بر روي بازي، نمي‌توان با قطعيت در مورد اين موضوع صحبت کرد. به هر حال، با اضافه شدن FSR، بازي‌بازان قطعاً تجربه‌ي بهتري را در حين بازي کردن Resident Evil Village خواهند داشت.

از زماني که FSR در دسترس توسعه‌دهندگان قرار گرفت، تاکنون شاهد پشتيباني بازي‌هاي متعددي از اين تکنولوژي بوده‌ايم. همچنين با توجه به محدود نبودن به رايانه‌هاي شخصي و پياده‌سازي ساده و سريع FSR، انتظار مي‌رود که در آينده‌ي نزديک، بر روي کنسول‌ها نيز شاهد استفاده از اين قابليت باشيم.

بازي Resident Evil Village هم‌اکنون بر روي کنسول‌هاي پلي‌استيشن ۵، ايکس‌باکس سري ايکس و اس، پلي‌استيشن ۴، ايکس‌باکس وان و پلتفرم‌هاي استيديا و رايانه‌هاي شخصي در دسترس قرار دارد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم