گجت نيوز/ پليس مالزي بيش از هزار دستگاه استخراج بيت کوين را به دليل فعاليت غير قانوني و استفاده غير مجاز از برق شهري معدوم کرد.

اين روزها بسياري از مردم سراسر جهان به حوزه ارزهاي ديجيتالي ورود پيدا کردند و در همين راستا برخي از افراد در کشورهاي مختلف براي استخراج بيت کوين و کسب سود بيشتر به صورت غير قانوني از برق شهري براي ماينينگ استفاده مي‌کنند. در همين راستا پليس هر کشور نيز پس از شناسايي اين دستگاه‌ها آنها را جمع‌آوري کرده و به مزايده مي‌گذارد، اما پليس مالزي راهکار معدوم‌سازي دستگاه‌هاي ماينينگ را در دستور کار خود قرار داده است. در همين راستا پليس اين کشور به تازگي پس از کشف ۱۰۶۹ دستگاه استخراج بيت کوين، تمام آنها را روي آسفالت قرار داد و با غلتک آنها را معدوم کرد.

معدوم کردن ۱۰۶۹ دستگاه استخراج بيت کوين
پليس مالزي در خصوص معدوم‌سازي اين ماينرها اعلام کرد به دليل اين که اين دستگاه‌هاي استخراج بيت کوين حدود ۲ ميليون دلار برق را به شکل دزدي و غير مجاز استفاده کرده بودند، تصميم بر آن شد تا ۱۰۶۹ دستگاه ماينر کشف شده معدوم‌سازي شوند. اين اقدام بخشي از همکاري مشترک بين مقامات توليد برق و پليس منطقه ميري در مالزي بوده است تا بتوانند با مراکز غير قانوني استخراج بيت کوين مقابله کنند.

پليس کشور مالزي تا به امروز چندين دستگاه ماينر را به ارزش ۱.۲۶ ميليون دلار کشف و تخريب کرده است. همچنين پليس مالزي يک گروه که براي ماينينگ برق دزدي مي‌کردند را دستگير کرده و اعضاي اين گروه به ۸ ماه زندان و ۱۹۰۰ دلار جريمه محکوم شده‌اند. طبق اعلام مقامات پليس منطقه ميري مالزي، فعاليت غير قانوني و برق دزدي ماينرهاي بيت کوين تا به امروز باعث سوختن سه خانه در اين شهر شده است، اما اقدامات پليس باعث شد تا ديگر در اين شهر هيچ فعاليتي براي استخراج بيت کوين صورت نگيرد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم