ترنجي/ هکرها در برخي از موارد، کارهاي عجيب و باورنکردني را انجام مي‌دهند. البته که دستگاه‌هاي آيفون، براي انجام اين کارها گزينه خوبي نيستند. اما اين بار هکرها به سراغ يکي از مدل‌هاي آيفون رفته‌اند تا يک حرکت عجيب را بر روي آن انجام دهند. اين حرکت، مربوط به اجراي MIUI 11 بر روي آيفون است! در ادامه با ما همراه باشيد تا جزئيات اين مسئله را براي شما روشن کنيم.

اجراي MIUI 11 بر روي آيفون
يادتان مي‌آيد که در مورد اجراي ويندوز ١١ بر روي گوشي OnePlus 6T گفته بوديم؟ در زمان انتشار اين خبر، برخي از رسانه‌ها نسبت به آن واکنش نشان دادند. چرا که اجراي آخرين نسخه سيستم عامل مايکروسافت بر روي يک گوشي پرچمدار اندرويدي، واقعاً جالب و شگفت آور است!

حال در خبري ديگر، شاهد اجراي يکي از رابط کاربري‌هاي محبوب سيستم عامل اندرويد بر روي آيفون‌ها هستيم! بر اساس گزارشات Gizchina، اپل نسبت به سيستم عامل خود، يعني iOS، سخت گيري‌هاي فراواني دارد. به طوري که فرار از اين سيستم عامل در آيفون‌ها، امري بسيار سخت و طاقت فرسا است. براي بسياري از هکرها، نفوذ به سيستم عامل اپل و دستکاري آن، به نوعي يک خودنمايي محسوب مي‌شود. به همين صورت، آن‌ها اين سيستم عامل را دچار تغييراتي مي‌کنند تا هنر هک خود را به نمايش بگذارند. حتي ممکن است آن‌ها از اين مسئله، فراتر بروند و رابط کاربري و سيستم عامل گوشي را عوض کنند!

مدت‌هاست که هکرها کاشف به عمل آورده‌اند که استفاده از سيستم عامل اندرويد در آيفون‌ها، صرفاً يک رؤياي ناشدني نيست. چند روز پيش، به لطف يک آسيب پذيري با نام Checkm8، برخي از هکرها و توسعه دهندگان موفق شدند تا از سيستم عامل iOS فرار کنند. اين فرار، به نصب و اجراي MIUI 11 بر روي آيفون منجر شد!

اين نسخه، خيلي هم قديمي نيست و مربوط به سال گذشته ميلادي است. در فيلم زير، شما مي‌توانيد نگاهي به اجراي MIUI 11 بر روي آيفون داشته باشيد! البته تنها همين فيلم به دست ما رسيده است. مشخص نيست که چه اقداماتي براي نصب MIUI 11 بر روي اين گوشي انجام شده است. اما به هر حال، مهم اين است که وجود چنين رابط کاربري بر روي آيفون يک حرکت افتخار آميز است!

اگر به ياد داشته باشيد، شيائومي در سال ٢٠١٩ ميلادي، رابط کاربري MIUI 11 را در معرض ديد عموم قرار داد. در اکتبر همان سال، اين رابط کاربري به صورت يک به روزرساني OTA براي دستگاه‌هاي مختلفي از اين کمپاني و زير مجموعه‌هاي آن انتشار يافت. رابط کاربري MIUI 11 حتي نسبت به نسل بعد آن، يعني MIUI 12 نيز شهرت و محبوبيت زيادي داشت. حتي برخي از کاربران اظهار داشتند که تجربه کاربري آن‌ها در نسخه MIUI 11 بهتر بوده است. امکانات مختلف اين رابط کاربري، سبب شدند تا اين نسخه به يکي از محبوب‌ترين رابط کاربري‌هاي اندرويد تبديل شود.

ما مطمئن نيستيم که اجراي MIUI 11 بر روي آيفون کار عاقلانه‌اي باشد. چرا که مطمئناً اين نسخه نرم افزار، براي آيفون بهينه نشده است و شاهد لگ و باگ‌هاي زيادي خواهيد بود. همچنين بسياري از قابليت‌هاي MIUI 11 در دسترس نيستند. با اين وجود، نکته مهم اجراي MIUI 11 است که کار بسيار عجيب و جالبي محسوب مي‌شود. اين روش براي نصب MIUI 11 بر روي آيفون، مطمئناً بسيار سخت است. بنابراين، سعي نکنيد تا اين کار را بر روي آيفون خود انجام دهيد!  

اگر شما توانايي اجراي يک رابط کاربري بر روي آيفون خود داشتيد، کدام رابط کاربري را انتخاب مي‌کرديد؟ آيا اجراي MIUI به جاي iOS براي شما جالب بود؟ چه نظري نسبت به اين موضوع داريد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم