مجله ديجي کالا/ روز گذشته تيزري از گوشي ردمي K40 گيمينگ اديشن منتشر شد که نشان مي‌دهد اين مدل جديد از پردازنده‌ي اسنپدراگون ۸۷۰ بهره مي‌برد.

ردمي يکي از موفق‌ترين زيرمجموعه‌هاي شيائومي در توليد گوشي‌هاي هوشمند به حساب مي‌آيد که سياست آن ساخت محصولاتي قدرتمند و باکيفيت و عرضه‌ي آن‌ها با قيمت بسيار مناسب است تا بدين ترتيب بتواند نظر مثبت کاربران را جلب کند و خب تا اينجاي کار که شديدا موفق بوده است. در بين زير مجموعه‌هاي شيائومي، بلک شارک تنها شرکتي است که گوشي گيمينگ توليد مي‌کند اما به نظر مي‌رسد اين موضوع ديگر قرار نيست ادامه‌دار باشد چرا که ردمي نيز وارد داستان شده است.

ردمي بعد از اينکه امسال از گوشي‌هاي قدرتمند سري ردمي K40 با پردازنده‌ي اسنپدراگون ۸۸۸ رونمايي کرد، تصميم گرفت مدل گيمينگ اين سري را نيز کمي بعد راهي بازار کند اما برخلاف تمام شرکت‌هاي ديگر که در گوشي گيمينگ خود از بهترين و قدرتمندترين سخت‌افزار موجود استفاده مي‌کنند تا تجربه‌اي بي‌نظير را براي کاربران به ارمغان بياورند، ردمي ترجيح داد از پردازنده‌ي Dimensity 1200 به عنوان قلب تپنده‌ي گوشي گيمينگ خود بهره ببرد.

البته بايد به اين موضوع نيز اشاره داشته باشيم که پردازنده‌ي ياد شده از مدياتک بسيار قدرتمند است و از ۸ هسته شامل ۴ هسته از نوع Cortex-A78 و ۴ هسته از نوع Cortex-A55 بهره مي‌برد. بنابراين با پردازنده‌اي طرف هستيم که به راحتي از پس اجراي بازي‌هاي سنگين بر مي‌آيد منتها خب نمي‌توان آن را با اسنپدراگون ۸۸۸ مقايسه کرد. البته تفاوت بين اين دو پردازنده به گرافيک و يک هسته‌ي Cortex-X1 بر مي‌گردد که به‌جاي آن در نماينده‌ي مدياتک، Cortex-A78 ايفاي نقش مي‌کند.

با اين حال به نظر مي‌رسد ردمي براي پايين نگه داشتن قيمت تمام شده ترجيح داده پردازنده‌ي پرچم‌دار در گوشي خود استفاده نکند. اما اينطور که به نظر مي‌رسد، شرکت چيني نمي‌خواهد ردمي K40 گيمينگ اديشن فقط در يک مدل با پردازنده‌ي مدياتک در دسترس قرار بگيرد. در نتيجه گفته مي‌شود روي توليد مدلي با پردازنده‌ي اسنپدراگون ۸۷۰ کار مي‌کند تا متوجه شويم کلا قصد بر اين است تا پردازنده‌ي بکار رفته در اين گوشي پرچم‌دار واقعي نباشد. اما از قدرت کافي براي اجراي تمام بازي‌هاي روز بهره‌مند باشد.

افشاگر معروف چيني يعني DigitalChatStation هم اخيرا در يکي از پست‌هاي خود در ويبو اعلام کرد اسنپدراگون ۸۷۰ قرار است قلب تپنده‌ي گوشي ردمي K40 گيمينگ اديشن باشد و تيزر رسمي هم که خود ردمي به‌تازگي منتشر کرده، مهر تاييدي بود بر تمام شايعات و خبرهايي که پيش‌تر در اين رابطه وجود داشت.

بدين ترتيب انتظار مي‌رود تمام قابليت‌هايي را که در مدل مجهز به مدياتک ردمي K40 گيمينگ اديشن شاهد بوديم در اين مدل مجهز به اسنپدراگون ۸۷۰ هم شاهد باشيم که از جمله مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به نمايشگري با پنل AMOLED با رفرش‌ريت ۱۲۰ هرتز، تريگرهاي گيمينگ فيزيکي، دوربين ۶۴ مگاپيکسلي اصلي، باتري ۵۰۶۵ ميلي‌آمپر ساعتي و شارژر سريع ۶۷ واتي اشاره کرد. همچنين گفته مي‌شود اين محصول در رنگ‌هاي جديدي هم راهي بازار مي‌شود.

اطلاعات بيشتر پيرامون تاريخ رونمايي، عرضه، بازار عرضه و قيمت هنوز مشخص نشده‌اند و بايد منتظر بمانيم ببينيم طي روزهاي آتي چه خبرهايي در اين رابطه منتشر خواهد شد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم