آي تي رسان/ در اين مطلب بررسي خواهيم کرد که هر کشور چه تعداد کاربر در اينستاگرام دارد؟ همچنين چند ميليون ايراني در اينستاگرام فعال هستند؟

اينستاگرام يکي از محبوب‌ترين شبکه‌هاي اجتماعي در سراسر جهان است، چندي پيش در مطلبي اعلام کرديم که اينستاگرام با يک ميليارد و 160 ميليون کاربران فعال ماهانه، به عنوان چهارمين شبکه اجتماعي پرکاربر و محبوب در سراسر جهان شناخته مي‌شود. حال در اين مطلب مي‌خواهيم تعداد کاربران اينستاگرام به تفکيک کشورهاي مختلف را بررسي کنيم.

اينستاگرام در سال 2010 توسط کوين سيستروم راه‌اندازي شد، اين شبکه اجتماعي تصويرمحور که به سرعت توانست ميان کاربران مشهور شود و در کنار فيسبوک و توييتر به عنوان شبکه‌هاي اجتماعي متن محور و يوتيوب به عنوان يک سرويس مبتني بر ويديو قرار بگيرد. اينستاگرام سال 2013 توسط فيسبوک خريداري شد و حالا تحت نظر فيسبوک فعاليت مي‌کند.

اين شبکه اجتماعي بيش از يک ميليارد کاربر در سراسر دنيا دارد و کاربران از کشورهاي مختلفي به اينستاگرام دسترسي دارند. البته اينستاگرام در برخي کشورها فيلتر است و مردم در اين کشورها به اينستاگرام دسترسي ندارند، به عنوان مثال کشور چين سرويس‌هاي خارجي مانند گوگل و شبکه‌هاي اجتماعي مانند فيسبوک و اينستاگرام را مسدود کرده و چيني‌ها از نمونه داخلي اين شبکه‌هاي اجتماعي استفاده مي‌کنند.

در کنار چين، کاربران اينترنت در کره شمالي نيز به اينستاگرام دسترسي ندارند و اين دو کشور را بايد به طور کلي از فهرست بيشترين کاربران اينستاگرام بر اساس کشورهاي مختلف، حذف کنيد.

در حالي که تا سال پيش کشور آمريکا بيشترين کاربر را در اينستاگرام داشت، با رشد بازار تلفن همراه در هند، حالا اين کشور از آمريکا پيشي گرفته و با حدود 150 ميليون کاربر در اينستاگرام به عنوان کشور پيشرو از نظر تعداد کاربران اينستاگرام به شمار مي‌آيد.

پس از هند، نام آمريکا به عنوان کشوري با بيشترين کاربر اينستاگرام به چشم مي‌خورد و سپس کشور برزيل با 100 ميليون کاربر اينستاگرام در رتبه سوم ديده مي‌شود.

در آمارهاي رسمي نامي از ايران ديده نمي‌شود اما طبق آمارهاي داخلي و برخي منابع خارجي، حداقل نيمي از ايراني‌ها در اينستاگرام فعال هستند، به اين ترتيب تعداد کاربران ايراني اينستاگرام حدود 40 ميليون نفر برآورد مي‌شود، بر اين اساس، ايران به عنوان هشتمين کشور با بيشترين کاربر در اينستاگرام معرفي خواهد شد.

در جدول زير ميزان کاربران اينستاگرام به تفکيک کشور را بر اساس سايت Statista مشاهده مي‌کنيد:

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم