زومجي/ جيم رايان، مدير پلي استيشن، طي گفت‌وگويي از مشکلات کمبود موجودي پلي استيشن 5 در بازار و تلاش تيم توسعه جهت رفع آن خبر داد و از طرفداران عذرخواهي کرد.
   
وي در مصاحبه اخير خود با رويترز از عدم موجودي کنسول پلي استيشن 5 در بازار ابراز تاسف کرد. رايان ضمن بيان احساسات خود، تاکيد کرد که با وجود تلاش‌هاي فراوان سوني، اما نبايد منتظر رفع کامل اين مشکل در آينده نزديک باشيم. 

رايان در بخشي از مصاحبه خود نيز ضمن عذرخواهي از طرفداران اعلام کرد که براي رفع اين معضل به زمان بيشتري نياز است. «خوشبختانه ما اکنون سريع‌تر از گذشته کنسول پلي استيشن توليد مي‌کنيم؛ اما از طرفي براي رسيدگي به تمام نيازها و تقاضاهاي علاقه‌مندان، به زمان بيشتري نياز است. موضوعي که باعث ناراحتي من شده است.»

همان‌طور که قطعا در جريان هستيد، از زمان عرضه کنسول‌هاي نسل نهم، به‌دليل کمبود تراشه و قطعات داخلي، گيمرها براي خريد کنسول‌هاي پلي استيشن 5، ايکس باکس سري ايکس و ايکس باکس سري اس در سراسر جهان با مشکلات جدي روبه‌رو بوده‌اند. به‌نظر مي‌رسد باوجود افزايش روزافزون تقاضاي علاقه‌مندان اما همچنان مسير نسبتا طولاني در جهت عادي شدن شرايط در پيش خواهيم داشت. 

گفتني است که به‌ تازگي سوني اعلام کرده که پلي استيشن با عبور از فروش ۱۰ ميليون واحدي به سريع‌ترين فروش در تاريخ کنسول‌هاي سوني دست پيدا کرده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم