ديجي کالا/ سامسونگ به‌تازگي گزارش ميزان درآمد و فروش گوشي‌هايش را منتشر کرد که نشان مي‌دهد شرکت کره‌اي طي سه‌ماه دوم امسال دوران خوبي را پشت سر گذاشت و از لحاظ فروش و سود موفق عمل کرد.

سامسونگ در حال حاضر بزرگ‌ترين شرکت توليدکننده‌ي گوشي‌هاي هوشمند در جهان به حساب مي‌آيد و موفق شده با در پيش گرفتن يک سري سياست هوشمندانه، چندين سال اين عنوان را براي خود حفظ کند و با اختلاف هم در صدر قرار بگيرد. ساير شرکت‌ها يعني اپل و شيائومي هم با اختلاف نسبتا قابل توجهي در رده‌هاي بعدي قرار دارند و به نظر نمي‌رسد حالا حالاها بتوانند به آمار خارق‌العاده‌اي که شرکت کره‌اي دارد دست پيدا کنند.

سامسونگ اگرچه نتوانست سال گذشته با سري گلکسي S20 فروش خوبي را در سراسر جهان تجربه کند اما توانست با عرضه‌ي گلکسي S20 فن اديشن در دو مدل ۴G و ۵G و همچنين سري پرچم‌دارهاي گلکسي S21 با قيمت پايين‌تر به نسبت قبل حسابي در بازار خوش بدرخشد و ميزان سود و فروش خود را در سه‌ماه دوم امسال افزايش دهد.

سامسونگ به‌تازگي گزارشي از ميزان فروش و سود حاصل از فروش گوشي‌هاي خود را در بازه‌ي زماني سه‌ماه دوم امسال منتشر کرد و به نظر مي‌رسد همه چيز کاملا بر وفق مراد شرکت کره‌اي پيش مي‌رود. ميزان فروش گوشي‌هاي اين شرکت به نسبت بازه‌ي زماني مشابه ۲۰ درصد افزايش پيدا کرد و ميزان سود کسب شده هم ۵۴ درصد بهتر از سال گذشته بود.

البته دليل اصلي اين اتفاق اين بود که سال گذشته شرکت‌ها به خاطر شيوع ويروس کرونا نتوانستند آنطور که بايد در بازار خوب عمل کنند و از طرفي هم پرچم‌دارهاي سامسونگ با قيمت بسيار بالايي (حداقل ۱۰۰۰ دلار) راهي بازار شدند. بنابراين رغبت کاربران براي خريد گوشي‌هاي اين شرکت کاهش پيدا کرد و در نتيجه ميزان فروش گوشي‌ها نيز با افت مواجه شد.

اما خب امسال نه تنها قيمت گوشي‌هاي سامسونگ کاهش پيدا کرد، بلکه شدت تاخت و تاز کرونا هم نسبتا کاهش پيدا کرد. البته اکنون باز هم اين بيماري شدت پيدا کرده منتها در بازه‌ي زماني سه‌ماه دوم امسال، شرايط بهتري براي خريد گوشي به صورت فيزيکي وجود داشت. اين وضعيت ظاهرا در حال بهبودي است به همين خاطر سامسونگ پيش‌بيني مي‌کند علي‌رغم شدت گرفتن دوباره‌ي ويروس و اعمال محدوديت‌ها در برخي مناطق، در نيمه‌ي دوم امسال ميزان فروش و درآمد کسب شده به همان ميزاني برسد که در سال ۲۰۱۹ و قبل از شيوع ويروس کرونا شاهد بوديم.


بخش ارتباطات موبايل و فناوري اطلاعات سامسونگ در اين بازه‌ي زماني به نسبت بازه‌ي زماني مشابه در سال گذشته رشدي ۹ درصدي را در فروش گزارش داد. اما خب به نسبت سه‌ماه نخست همين سال، کاهشي ۲۲ درصدي را نشان مي‌دهد که به نظر مي‌رسد به خاطر نوسانات فصلي است. همچنين به نسبت بازه‌ي زماني مشابه در سال گذشته، سامسونگ توانست از اين بخش ۶۶ درصد سود داشته باشد اما به نسبت فصل قبل، ۲۶ درصد کاهش را شاهد هستيم.

اينطور که پيش‌بيني مي‌شود، در نيمه‌ي دوم امسال ميزان فروش گوشي‌هاي هوشمند مجهز به اينترنت ۵G بايد به روند رو به رشد خود ادامه دهد اما خب همانطور که اشاره شد، ويروس کرونا مجددا در حال اوج‌گيري است و مي‌تواند هر لحظه تامين‌کنندگان را با مشکلي جدي مواجه کند.

سامسونگ در نظر دارد جايگاه خود را در بخش گوشي‌هاي بالارده و در واقع پريميوم هم به عنوان برترين شرکت حفظ کند و در همين راستا زودتر و بيشتر از سايرين به توليد گوشي‌هاي تاشو پرداخته تا بدين ترتيب بتواند قبل از اوج گرفتن ساير شرکت‌ها، در اين بخش، بازار را تحت کنترل خود در بياورد.

جديدترين گوشي‌ها و محصولات سخت‌افزاري سامسونگ قرار است در تاريخ ۱۱ آگوست (۲۰ مرداد) رونمايي شوند که شامل گلکسي زد فولد ۳، گلکسي زد فليپ ۳، گلکسي واچ ۴ و گلکسي بادز ۲ مي‌شوند. سامسونگ انتظار بسيار بالايي از گوشي‌هاي تاشوي خود دارد چون قرار است آن‌ها را با قيمتي مناسب و مشخصات سخت‌افزاري بهبود يافته راهي بازار کند. حال بايد ديد آنچه که شرکت کره‌اي در نظر دارد اتفاق خواهد افتاد يا خير.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم