گجت نيوز/ شيائومي در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ از سري Redmi K50 رونمايي مي‌کند. حالا شاهد انتشار تصاوير و برخي مشخصات ردمي K50 و ردمي کي ۵۰ پرو هستيم.

بر اساس شايعات منتشر شده نبايد تا اوايل بهمن ماه انتظار معرفي سري Redmi K50 را داشته باشيم؛ اما اين موضوع سبب نشده که برخي منابع چيني از انتشار مشخصات ردمي K50 و ردمي K50 پرو خودداري کنند.

حساب کاربري Panda is bald اعلام کرده است که هر سه مدل سري ردمي K50 (کي ۵۰، کي ۵۰ پرو و کي ۵۰ پرو پلاس) به تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸۹۵ مجهز خواهند کرد و از حداکثر شارژ ۶۷ وات پشتيباني خواهند کرد.همچنين حساب کاربري ديجيتال چت استيشن نيز برخي ديگر از مشخصات سري ردمي K50 را منتشر کرده است. ظاهرا شيائومي مي‌خواهد از نسل جديد پنل E5 سامسونگ با رزولوشن +۲K و نرخ تازه‌سازي ۱۲۰ هرتز استفاده کند.رندر‌هاي جديد منتشر شده به شباهت طراحي بخش دوربين سري ردمي K50  و هواوي P50 اشاره دارند و البته برآمدگي دوربين پشتي نيز به اين شباهت افزوده است.

علاوه بر اينها، به احتمال زياد دوربين سلفي در حفره مرکزي نمايشگر جاي خواهد گرفت. البته برخي منابع نيز از احتمال استفاده از دوربين زير نمايشگر سخن گفته‌اند؛ اما چنين چيزي بسيار دور از انتظار است.شيائومي پيش از اين نيز از کاربران خواسته بود تا انتظارات خود از سري ردمي K50 را عنوان کنند و به صورت تلويحي وعده نمايشگر با کيفيت بيشتر و سرعت شارژ‌ بالاتر را داده بود.

شيائومي رابطه خوبي با شرکت آمريکايي کوالکام دارد و معمولا در زمره اولين شرکت‌هايي است که گوشي‌هاي خود را با تراشه‌هاي جديد کوالکام عرضه مي‌کند. به احتمال زياد اين رويه براي جديدترين تراشه پرچمدار بعدي اين شرکت يعني اسنپدراگون ۸۹۵ نيز ادامه خواهد يافت.

هنوز بسياري از مشخصات مهم سري ردمي K50 مشخص نيستند؛ اما زمان زيادي تا عرضه گوشي‌هاي جديد ردمي باقي مانده و قطعا در ماه‌هاي آينده شاهد انتشار اخبار بيشتري از آنها خواهيم بود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم