ديجي کالا/ با توجه به شايعه‌هاي جديد، شيائومي مشغول طراحي يک مدل جديد از مچ‌بند مشهور مي‌بند خود است که به نمايشگر منعطف ۳۶۰ درجه مجهز خواهد بود. اين مچ‌بند که احتمالا مي‌بند ايکس نام دارد از بند مغناطيسي بهره مي‌گيرد.

به‌‌تازگي شايعه‌هايي درباره‌ي توسعه نسل جديد مي‌بند منتشر شده‌اند که به افشاگري يکي از مقامات اين کمپاني استناد مي‌کنند. طبق اطلاعات فاش شده، کمپاني چيني قصد دارد طراحي آشناي مچ‌بند خود را که سال‌ها استفاده مي‌شد تغيير دهد.

اسلايد فاش شده که براي اولين بار در شبکه اجتماعي Weibo منتشر شد، تصويري از يک مي‌بند جديد با نمايشگر منعطف ۳۶۰ درجه را به نمايش مي‌گذارد. احتمالا شيائومي از نام مي‌بند ايکس براي اين مچ‌بند هوشمند استفاده خواهد کرد، اما ممکن است اين نام تنها اسم رمز محصول يا عنوان نمونه آزمايشي آن باشد.

تغيير عمده‌ي ديگري که مطرح شده، به بخش بند اين مچ‌بند مربوط است که گفته مي‌شود ديگر مشابه بند نسل‌هاي قبل نخواهد بود. مي‌بند ايکس احتمالا به يک بند مغناطيسي مجهز خواهد شد و ابعاد خود دستگاه هم بسيار باريک و وزن آن بسيار سبک‌ خواهد بود.

در ادامه مي‌توانيد تصوير اسلايد فاش شده و ترجمه متن آن را مشاهده کنيد.شيائومي در حال کار روي يک ساعت جديد است که بسيار شبيه به Alpha Watch نوبيا است و مي‌بند ايکس نام خواهد داشت. مشخصات آن در ادامه آورده شده است.

بسيار باريک و سبک
نمايشگر چرخشي منعطف ۳۶۰ درجه بدون بند
رنگ آتشفشاني
انواع تکنولوژي‌ها
در حالي که شيائومي هنوز به صورت رسمي اين اسلايد و اطلاعات آن و حتي برند مي‌بند ايکس را تأييد نکرده است، اگر توسعه‌ي اين محصول واقعا در جريان باشد، مي‌توان گفت معرفي چنين دستگاهي بزرگ‌ترين تحول در دنياي ابزارهاي پوشيدني تا به اين تاريخ خواهد بود.

همچنين، توسعه‌ي چنين محصولي چندان هم غير‌قابل‌باور نيست. پيش از اين ساعت هوشمند نوبيا آلفا را مشاهده کرديم که با وجود ابعاد بسيار عجيب و ضخامت بسيار زيادش، به يک نمايشگر منعطف مجهز است که دور مچ دست قرار مي‌گيرد.در همين حال، هوائومي که همان کمپاني توليد کننده مي‌بند است،‌ پيش از اين يک ابزار پوشيدني ديگر با نام Amazfit X را توليد کرده است که به نمايشگر OLED منعطف مجهز است. البته نمايشگر اين دستگاه تنها ۹۲ درجه انعطاف دارد و به بند مغناطيسي هم مجهز نيست.ممکن است شيائومي با الهام از طراحي اين محصول، به تغيير طراحي مي‌بند اقدام کرده باشد. البته ممکن است مي‌بند ايکس در حد يک طرح مفهومي باقي بماند. با توجه به اينکه شيائومي به‌تازگي اندازه نمايشگر مچ‌بند هوشمند خود را تغيير داده است، بعيد است به اين زودي بخواهد بار ديگر آن را تغيير دهد، اما از سوي ديگر طراحي فعلي سال‌هاست که استفاده مي‌شود و بنابراين مي‌توان تا حدي به عرضه نهايي چنين محصولي در آينده اميد داشت.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم