زومجي/ کپکام گزارش مالي جديد خود را منتشر کرده که حاکي از عملکرد بسيار موفق اين شرکت و مخصوصا دو بازي Resident Evil Village و Monster Hunter Rise در زمينه‌ي ميزان فروش است.
   
طبق جديدترين اخبار بازي، کپکام امروز گزارش مالي سه‌ماهه اول سال مالي ۲۰۲۱ خود را منتشر کرده است که از ابتداي ماه آوريل شروع و به ۳۰ ژوئن (۹ تير) ختم مي‌شود. در اين گزارش آمده که ميزان فروش خالص کپکام در بازه‌ي مورد اشاره نسبت به سال قبل ۱۰۴.۱ درصد رشد کرده و درآمد عملياتي آن‌ها نيز ۱۲۰.۴ درصد افزايش پيدا کرده است.

همچنين بخش محتواي ديجيتالي کپکام که شامل بازي‌ها هم مي‌شود، بيشترين سهم را در درآمدزايي براي اين شرکت ژاپني داشته‌اند. به‌طوري که فروش اين بخش در بازه‌ي مذکور به حدود ۴۰۰ ميليون دلار رسيده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۴.۵ درصد رشد نشان مي‌دهد. علاوه‌براين، درآمد عملياتي کپکام از بخش محتواي ديجيتالي در اين سه ماه حدود ۲۲۲ ميليون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۷.۲ درصد افزايش پيدا کرده است.

کپکام همچنين اعلام کرده که «عملکرد Resident Evil 8 عالي بوده است» و بيش از ۴.۵ ميليون نسخه از اين بازي فروخته شده است. همچنين Monster Hunter Rise نيز به‌گفته‌ي کپکام با اينکه در سه‌ماهه مالي قبل منتشر شده است، «ميزان فروشش همچنان سير صعودي دارد و اين موضوع به‌لطف محبوبيت ادامه‌دار آن است.» افزون بر اين، ميزان فروش ديجيتالي بازي‌هاي کپکام نسبت به سال گذشته رشد قابل‌توجه‌اي داشته که همين موضوع باعث شده است حاشيه‌ي سود اين شرکت افزايش يابد.

نظر شما درباره‌ي عملکرد مالي اخير کپکام و مخصوصا بازي Resident Evil Village چيست؟ نظرات خود را در اين خصوص با ما و ديگر کاربران به اشتراک بگذاريد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم