ديجياتو/ ۵۰۰ هزار ماينر چيني بيت کوين تجهيزات خود را به پاراگوئه مي‌برند.

ظاهرا حدود هشت مزرعه استخراج بيت کوين به خاطر قوانين سخت‌گيرانه چين و تعطيلي بسياري از مراکز فعال در زمينه رمزارزها، در حال نقل مکان به پاراگوئه و انتقال تجهيزات به اين کشور هستند. تخمين زده مي‌شود که اين نقل مکان چند سال طول بکشد و در نهايت حدود ۵۰۰ هزار دستگاه استخراج در پاراگوئه شروع به کار کند.

بر اساس گزارش رسانه‌هاي محلي در آمريکاي لاتين، «بنيتز ريکمن»، مديرعامل مزرعه استخراج Digital Assets S.A مي‌گويد تاکنون حدود ۹۰ هزار دستگاه ماينينگ در پاراگوئه نصب شده است. ظاهرا چند شرکت ناشناس ديگر هم در طول چند هفته اخير با ماينرهاي پاراگوئه‌اي ارتباط برقرار کرده‌اند.

ماينرها براي نقل مکان به کشور پاراگوئه دليل خوبي دارند. ارزيابي‌ها نشان مي‌دهند که اين کشور حدود ۵۵۰۰ مگاوات انرژي مازاد تجديدپذير دارد که مي‌تواند از طريق بيت کوين به پول تبديل شود. انرژي برق‌آبي که تقريبا تمام انرژي برق مورد نياز کشور را تامين مي‌کند، در حال حاضر به کشورهاي همسايه از جمله آرژانتين و برزيل فروخته مي‌شود.
  
پاراگوئه از طريق سدهاي برق‌آبي بيشترين سرانه توليد برق تجديدپذير را دارد. دو سد بزرگ برق‌آبي اين کشور در ايتايپو و ياسيرتا واقع شده که هر دو مي‌توانند حدود ۸۵۰۰ مگاوات برق توليد کنند، ولي پاراگوئه فقط کمتر از نيمي از اين رقم را مصرف مي‌کند.

بنيتز ريکمن مطمئن است که پاراگوئه با توجه به چنين انرژي توليدي مازادي مي‌تواند خانه خوبي براي ماينرهاي چيني باشد: «توليد حدود ۶۰۰۰ مگاوات برق در چين متوقف شده و اين رقم تقريبا برابر ۵۵۰۰ مگاوات انرژي مازاد پاراگوئه است. اين شرايط وضعيت پاراگوئه را براي ماينرهاي چيني بسيار جذاب مي‌کند.»

با اين حال، شايان ذکر است که تلاش‌هاي رگولاتوري پاراگوئه با انتقاداتي روبرو شده و برخي معتقدند که اين کشور به اندازه السالوادور شرايط را براي فعاليت و حمايت از طرفداران بيت ‌کوين و ساير رمزارزها مهيا نکرده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم