زومجي/ کنجي ماتسوبارا، رئيس سابق سگا به‌عنوان مديرعامل به شرکت ناشر بازي‌هايي مانند Metal Slug و King of Fighters ملحق شده است.
   
روز گذشته شرکت ژاپني SNK اعلام کرد کنجي ماتسوبارا، رئيس سابق شرکت سگا از روز اول اوت (۱۰ مرداد) در جايگاه مديرعامل به اين شرکت خواهد پيوست. در طول سال‌هاي فعاليت او در شرکت سگا از سال ۲۰۱۴، ماتسوبارا در عناويني مانند مدير ارشد فني، مدير ارشد عملياتي و سه سال در جايگاه رياست اين ناشر ژاپني فعاليت کرده است. دقيقا يک سال پيش و در تاريخ ۳۱ ژوئيه ۲۰۲۰ (۹ مرداد ۱۳۹۹)، ماتسوبارا جدايي خود از سگا را به دلايل شخصي اعلام کرده بود. علاوه‌بر سگا، ماتسوبارا سابقه‌ي رياست دو ناشر بزرگ ژاپني ديگر يعني شرکت مشهور Temco Koei به مدت ۹ سال و شعبه‌ي آسياي ناشر بين‌المللي بازي هاي موبايل Zynga را در کارنامه دارد.

در متن بيانيه منتشر شده از سمت شرکت SNK، سابقه قابل‌توجه ماتسوبارا در هدايت پرو‌ژ‌ه هاي ساخت بازي هاي ويديويي به‌عنوان يکي از علت‌هاي تمايل اس‌ان‌کي به جذب او اشاره شده است. براساس اين بيانيه، تجربه ماتسوبارا در زمينه مديريت تيم‌هاي بازي‌سازي و تبليغاتي در ژاپن و در سطح جهاني، اين شرکت را به انتخاب او به‌عنوان مديرعامل جديد اين شرکت مجاب کرده است. عده‌اي از تحليل‌گران اعتقاد دارند شرکت SNK به‌دنبال گسترش بازار محصولات خود به بازارهاي بين‌المللي است و تجربه ماتسوبارا در ساخت بازي‌هاي متناسب با سليقه گيمرهاي غربي درکنار راضي نگه داشتن هواداران ژاپني يکي از مهم‌ترين دلايل جذب او به حساب مي‌آيد.

در متن اين بيانيه آمده است: «ما همواره در تلاش براي دستيابي به رشد بيشتر و افزايش ارزش سهام شرکت هستيم. با مديريت آقاي کنجي، شرکت SNK وارد دوره‌ي جديدي از پيشرفت و توسعه خواهد شد.»
 
شرکت ژاپني SNK که به‌عنوان ناشر بازي‌هاي محبوبي مانند سري Samurai Shodown و Metal Slug شناخته مي‌شود، همواره درگير حاشيه‌هاي فراواني بوده است. پس از ورشکستگي در سال ۲۰۰۱ و خريداري شدن توسط مجموعه Playmore در سال ۲۰۰۳، اين شرکت سال‌هاي پرفراز و نشيبي را پشت سر گذاشته است.

در سال‌هاي اخير اين ناشر به‌ لطف سود‌آوري فراتر از انتظار بازي‌هاي آرکيد يا دستگاه‌هاي پاچينکو که در ژاپن بسيار پرطرفدار هستند، موفق به سودآوري نسبي در واحد سرگرمي‌هاي ديجيتال خود شده است. به‌طوري که در سال ۲۰۱۶ اين شرکت توانست از مالکيت Playmore خارج شود و نام SNK Corporation را دوباره به‌عنوان نام اصلي اين مجموعه اعلام کند.

البته شرايط براي اس‌ان‌کي چندان مساعد پيش نرفت و اين شرکت سال گذشته بار ديگر با سرمايه‌‌گذاري يک شرکت خارجي از وضعيت مستقل خارج شد. بنياد MiSK Foundation که تحت مالکيت يک شاهزاده عرب قرار دارد، با در اختيار گرفتن ۵۱ درصد از تمام سهام SNK موفق شد به‌صورت غيرمستقيم مالکيت SNK را در دست بگيرد.

عده‌اي از هواداران بازي‌هاي قديمي و با سابقه اين شرکت اعتراض خود را نسبت به اين قرارداد اعلام کردند. حاشيه‌هاي سياسي و نگراني‌هايي که در خصوص رابطه مؤسسه MiSK و  مسائل مربوط‌به حقوق بشر وجود دارد از دلايل اصلي خشم طرفداران اين شرکت به حساب مي‌آيد. هواداران معتقدند مالکيت چنين سرمايه‌گذاراني مي‌توانند باعث گنجاندن پيام‌هاي سياسي و تبليغاتي در بازي‌هاي منتشر نشده اين شرکت ژاپني شود.

يکي از اين بازي‌هاي در حال توسعه، نسخه‌ي جديد از سري محبوب متال اسلاگ است که مدتي پيش تحت عنوان Metal Slug Tactics در جريان رويداد سامر گيم‌فست (Summer Game Fest) رسما معرفي شد. 

نظر شما کاربران گرامي در اين‌باره چيست؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم